Digiblogi

TLÜ kalender 2021: Millega tegeleb nooremteadur Triinu Jesmin?

TLÜ 2021. aasta kalendri augustikuu fookuses on digitehnoloogiate instituudi andmeanalüüsi lektor ja nooremteadur Triinu Jesmin. Uurime, mis on tal hetkel käsil ja kuidas ta oma vaba aega sisustab.

Triinu Jesmin

Mis uuringud, projektid on hetkel käsil?
Hetkel on mul käsil viis erinevat Erasmus+ projekti, millest mõned on seotud mängudega, aga mõned hoopiski kõrghariduse digitaalse innoveerimisega. Teadusartikkel, mis parasjagu käsil on, uurib õpetajate mängude kasutamist tundides, see on ka osa minu doktoritööst.

Mis Teid elus inspireerib ja sütitab?
Minu kõige suuremaks kireks on jätkusuutlikkus ning seda igas mõttes. Püüan elada võimalikult minimalistlikult ning hoolitsen selle eest, et iga tegu võiks olla mõtestatud ning maailma paremaks tegev.

Lisaks teadusele - kas teil on ka mõni hobi või tegevus, mis keha ja vaimu virgutab? 
Hobideks võib pidada loomade eest hoolitsemist – minu kodust leiab lisaks 60 kg kaaluvale krantsile ja eeskujulikule vabakäigu küülikule ka neli karusloomafarmist päästetud tšintšiljat uhketes vanustes 15, 14, 11 ja 2. Lisaks meeldib mulle ehitada, eriti teha puutööd – sel aastal tegin ma omale vahvärk (kes ei tea, mis see on – vaid tappidega seotud ehitised ilma ühegi kruvi või naelata) suveköögi, kõik oma kätega. Lisaks sellele oskusele on mul ka palkmaja ehitaja paberid taskus. Aga kõige suurema osa oma vabast ajast veedan ma oma kasvuhoonetes ja permakultuur peenarde vahel.

Kuhu teadus liigub? 
Minu silmis liigub ka teadus aina enam jätkusuutlikkuse poole – enam ei tehta projekte vaid projekti pärast, vaid püütakse hoolitseda selle eest, et tulemused jääksid kestma ka peale rahastamise lõppemist ning loodud lahendusi arendatakse edasi.