Eetris on Tallinna Ülikool: Facebook teab pea poole maailma saladusi

Äripäeva raadiosaate "Eetris on Tallinna Ülikool" külaline on Tallinna Ülikooli interaktsioonidisaini dotsent Ilja Šmorgun.

arvuti ja mobiil

Saates arutletakse, miks inimesed Facebookis, mida nad väidetavalt ei usalda, siiski oma salajutte räägivad, mil moel ja määral kogub ja salvestab Facebook inimeste isiklikku infot, et see hiljem reklaamiklientidele maha müüa ning ka teemal, kas ühel päeval võtavad arvutid maailmas kontrolli enda kätte. Samuti kõneldakse ajukiivrist, mille abil arvuteid juhtida ja veebikeskkondade kasutajasõbralikkust testida, aga ka neurokinost.

Doktorikraadiga Ilja Šmorgun on Tallinna Ülikooli kolmekordne vilistlane, seda nii informaatika, inimese ja arvuti interaktsiooni kui ka infoühiskonna tehnoloogiate erialal. Temaga kõneleb Kaisa Gabral.

Kuula saadet siin!