Teade

Täna algab nädal aega kestev kasutatavuse konverents

23.–27. novembrini toimub 12. korda kasutatavuse konverents World Usability Day Estonia 2020. Selle eesmärk on juhtida ühiskonna tähelepanu kasutatavuse teemale.

world usability day estonia

Konverentsi fookus on kasutatavusel ja kõigel sellega seonduval ehk oskusel mõista inimesi ja nende vajadusi. Tänavuse aasta ametlik teema on AI+HCI (Artificial Intelligence in Human-Computer Interaction) ehk tehisintellekt inimese ja arvuti interaktsioonis, millest räägib konverentsil ka disainiteadlane Joanna Agata Rutkowska.

Ühe päeva asemel toimub sel aastal sündmus nädalapikkusena, mis võimaldab paindlikumat ajagraafikut. Iga päev toimuvad sisukad ettekanded ja töötoad. Päeva jooksul on võimalik kuulata kahte ettekannet rahvusvaheliselt tunnustatud ekspertidelt, millele järgnevad töötoad. Konverentsil jagavad oma teadmisi kümme eksperti, kelle seas on mitmed disainerid, meediapsühholoogia ja veenmise konsultant ning näiteks ka Google Research tootejuht.

Koroonapandeemia tõttu toimub konverents sel aastal veebis, mida võimaldab Elisa Stage. “Kasutame ära kõiki interneti eeliseid ning hoolitseme selle eest, et tänavune veebikonverents saab olema osalejate jaoks sama kasulik, hariv ja väärtustpakkuv nagu alati,” sõnas Trinidad Wisemani UX-arhitekt ja konverentsi korraldaja Liina Martõnjak. 

Tegemist on ühe suurima UX-, veebi ja interaktsioonidisaini sündmusega Baltikumis, mis on suunatud kasutajakogemuse ekspertidele, tellijatele, tudengitele ja kõikidele huvilistele. Sündmus on ellu kutsutud tähistamaks globaalset kasutatavuse päeva (World Usability Day), mis toimub iga novembrikuu teisel neljapäeval. Rohkem infot WUD Estonia veebilehel.

Konverentsi korraldavad Trinidad Wiseman, EstCHI ja Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituut.