Teade

Professor Merja Bauters viib Arvamusfestivalil läbi arutelu digipöördest

14. augustil kell 14.00 toimub Arvamusfestivali Eesti 2035 alal arutelu, kus püütakse välja selgitada, kuidas me digipööret tajume ja millised muutusi me selle muutuse valguses soovime.

arvamusfestivali foto

Paides aset leidval festivalil algatatakse diskussioon, kuidas on võimalik digipöörde kulgu suunata ning milline peaks olema visioon ja eesmärk, mille suunas liikuda. „Arutelu alla tuleb ka küsimus, kas digipöörde juures on aspekte, mida peaks kartma,“ lisas arutelu korraldaja Merja Bauters.

Paneeldiskussioonis osalevad Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia vanemteadur Mart Laanpere, Tallinna Ülikooli avatud akadeemia ettevõtlussuhete ekspert Ingrid Hindrikson, Guaana kaasasutaja Edgar Aranov, Hille Hinsberg organisatsioonist Open Knowledge Estonia ja kommunikatsiooniagentuuri Havas juht Mailis Timmi. Arutelu modereerib Tallinna Ülikooli digipöörde sihtrahastusega professor Merja Bauters.

Digipööre lõhub ja loob samal ajal uusi praktikaid. Selle käigus kaotatakse vanu ameteid ja ühtlasi luuakse uusi töökohti. Muutus toob kaasa muutusi, kuidas inimesed elavad, õpivad, töötavad ja vaba aega veedavad. “Digipööre on küll juba alanud, kuid praegu me elame perioodil, kus igapäevaselt on tunda, kuidas protsessid ja tavad muutuvad,” selgitas professor Bauters. Ta lisas, et keegi ei suuna, millise eesmärgi poole ühiskond peaks suunduma. Seega on õige aeg arutleda, kuidas me saaksime digipööret ise suunata ning milline võiks olla ühiskonna vision ja eesmärk.

Digitehnoloogiate instituudi arutelu on pealkirjaga „How to master digital change?” ning toimub inglise keeles.

Arvamusfestival toimub augusti teisel nädalavahetusel, 14. ja 15. augustil Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel.