Teadus

Dr Annelii Jürgenson „Ekspert eetris”: Kuidas hoida südame tervist?

Kolmapäeval 6. aprillil kell 16 läheb Postimees TV-s eetrisse saade „Ekspert Eetris", kus TERE kompetentsikeskuse hea koostööpartner dr Annelii Jürgenson annab nõu, kuidas hoida südame tervist.

Annelii Jürgenson

Südamehaigused on Eestis kõige rohkem elusid võtvad tervisemured. Tihtilugu on neid võimalik aga ennetada või leevendada nii elustiili korrigeerides kui ka leevendavate raviprotseduuridega. Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž on pikalt tegelenud ravimuda kasulikkuse uuringutega, muuhulgas kuidas aitavad need leevendada südamehaigusi. Uuringud on leidnud, et mudavannidel on näiteks vererõhku reguleeriv ja normaliseeriv toime.

Selle nädala "Ekspert Eetris" saates räägib dr Annelii Jürgenson, kuidas hoida südame tervist, mis kasu on mudaravist ja kas ravimudaks sobib igast veekogust kogutud muda.  

Dr Annelii Jürgenson on Eesti ühe suurhaigla Põhja-Eesti Regionaalhaigla Taastusravikeskuse juhataja ja Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuse liige. Ta on olnud Eesti Taastusarstide Seltsi juhataja ning on juhtinud Taastusravi arengukava koostamist. Dr Annelii Jürgenson on tegelenud südamehaigete taastusraviga, osalenud südameinfarkti ravitee projektis, samuti Vascular Rehabilitation konverentsi korralduskomitees.

Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskus (TERE KK) tegeleb ravimuda-mudaravi ning liikumis-tegevusvõime valdkonnas uurimis- ja arendustegevusega. Dr Annelii Jürgenson on TERE kompetentsikeskuse hea koostööpartner. Ta on osalenud mh taastusarstist eksperdina TERE kompetentsikeskuse uuringus "Ravimuda üldvanni ja ravimuda üldmähise protseduuride mõju kardiovaskulaarsele regulatsioonile kõrgvererõhu diagnoosiga haigetele".

Vaata saadet