Filosoofia avatud seminar "Kuidas elada sureval planeedil?"

TÜHI kutsub veebiseminarile! 17. aprill kell 14.15 toimub järgmine filosoofia avatud seminar, kus esineb Madis Vasser ettekandega "Kuidas elada sureval planeedil?".

Madis Vasser

Et avatud filosoofia seminaride kevadine sari ilusa (või vähemalt hirmsa) lõputa ei jääks, kutsume kõiki huvilisi osalema nüüd Zoomi kolival arutelul - "Kuidas elada sureval planeedil?".

Ettekande peab Madis Vasser, eksperimentaalpsühholoog ja kliimaekspert, Tartu Ülikooli informaatikadoktorant, kelle fookusteemadeks on kliimakriis, tasaareng ja süvakohanemine. Aruteluks võib end ette valmistada tutvudes tema kodulehega ja seisukohavõttudega.

Seminar toimub 17. aprill kell 14.15.

Seminaril osales pea 80 huvilist, nende seas Tallinna Ülikooli tudengeid ja õppejõude, aga ka abituriente ja kuulajaid mujaltki. Ettekanne algas ülevaatlike vastustega nn kliimaskeptikute argumentidele, ent keskendus siiski küsimusele, kas ja mida igaüks saaks meist teha elukeskkonna pikaajalise säilimise nimel. Kummutatud said nendegi väited, kelle arvates meie väikeses Eestis ei ole üldse suure maailma kontekstis mõtet midagi muuta või ette võtta. Lõpetuseks tutvustas Madis Vasser viimastel aastatel kõlapinda kogunud tasaarengu liikumist ja ideid ning majanduskasvule orienteeritud ühiskonnale alternatiivseid majandus- ja arengumudeleid. Lõpuarutelu käigus said kuulajad vastused tekkinud küsimustele.

Kel huvi osaleda järgmise aasta avatud seminaridel ja soovi sellekohaseid teavitusi saada, palun sellest märku anda: liisi.keedus@tlu.ee

Vaata filosoofia avatud seminari salvestust.