Teade

Marek Tamm koostas ajakirja Journal of the Philosophy of History erinumbri

Journal of the Philosophy of History

Tänavu novembri lõpus ilmus Brilli kirjastuse avaldatava teadusajakirja Journal of the Philosophy of History erinumber, mille koostas TÜHI kultuuriajaloo professor Marek Tamm koos Ružomberoki ülikooli filosoofiadotsendi Eugen Zeleňákiga.

Erinumber on pühendatud tänapäeva kõige mõjukama ja hinnatuma ajaloofilosoofi, Groningeni ülikooli emeriitprofessori Frank Ankersmiti loomingule. Erinumber sisaldab kaheksat kaastööd, sh koostajate pikemat sissejuhatust "In a Parallel World: An Introduction to Frank Ankersmit’s Philosophy of History" ja teemanumbri peategelase, Frank Ankersmiti vastust kõikidele kaastöödele.

Ülejäänud kuus artiklit analüüsivad Ankersmiti teadustöö olulisemaid tahke, sh tema vaateid ajalooesitusele ja -kogemusele. Erinumbri autoriteks on noorema ja vanema põlvkonna tuntud teadlased üle ilma (Jacques Bos, Daniel Fairbrother, Martin Jay, Hans Kellner, Jouni-Matti Kuukkanen ja Chiel van den Akker). Tegemist on esimese kollektiivse analüüsiga Frank Ankersmiti ajaloofilosoofilisest loomingust.

Erinumbri sisuga saab tutvuda ajakirja kodulehel.