Teade

"Haigus: narratiivid, kujundid, poliitika" veebinäitus ja konverents

Sügissemestril uurisid TÜHI üliõpilased haiguse kujutamist kirjanduses, filmis, kunstis ja visuaalkultuuris. Magistriseminari tulemusena valmis mitmeid põnevaid esseesid ja loovtöid, millega saab tutvuda veebinäitusel.

MAseminar

Tallinna Ülikoolis 2020. aasta sügissemestril toimunud professor Daniele Monticelli MA-seminar käsitles haiguse erinevate aspektide mõtestamist Lääne kultuurides. Seminaril uurisid üliõpilased haiguse kujutamist kirjanduses, filmis, kunstis ja visuaalkultuuris, analüüsides 5. sajandist eKr kuni tänapäevani loodud teoseid ja rakendades mitmesuguseid teoreetilisi raamistikke.

Semestri jooksul esitasid tudengid esseesid ja loovtöid – videoid, blogisid, kunstiteoseid, lühijutte jne. Seminar kulmineerub veebinäitusega, kus esitatakse valik üliõpilaste loovtöödest ja esseedest, ning avatud konverentsiga (27.–28. jaanuar), kus tudengid tutvustavad oma seminari lõputöid. Konverents toimub inglise keeles.

Kursuse assistent ja veebinäituse kuraator on Jaana Davidjants.

Tutvu veebinäitusega

27.-28. jaanuaril toimuva konverentsi link