Teade

Kumus on avatud Linda Kaljundi ja Tiina-Mall Kreemi kureeritud näitus

Alates 16. märtsist kuni 5. augustini on Kumus avatud Linda Kaljundi ja Tiina-Mall Kreemi kureeritud näitus "Ajalugu pildis - pilt ajaloos" . Selle raames toimuvad kevadel kohtumisõhtud, kus vestlevad ajaloolased, kunstnikud ja restauraatorid.

Foto: Kaljo Põllu (1934–2010). Rukkilill. 1968. Eesti Kunstimuuseum

Alates 16. märtsist kuni 5. augustini on Kumus avatud TÜHI ajalookultuuri dotsendi Linda Kaljundi ja Tiina-Mall Kreemi kureeritud näitus "Ajalugu pildis - pilt ajaloos" . Selle raames toimuvad kevadel kohtumisõhtud, kus vestlevad ajaloolased, kunstnikud ja restauraatorid.

Näitus vaatleb kunstnike rolli Eesti ajaloomälu ja identiteedi kujundajana ning uurib, kuidas pildid on aidanud luua arusaama siinse ajaloo olulisematest sündmustest, tegelastest, kohtadest ja sümbolitest. Näitusega kaasneb mahukas raamat "Ajalugu pildis – pilt ajaloos. Rahvuslik ja rahvusülene minevik Eesti kunstis". Tegu on põhjaliku visuaalkultuurilise uurimusega pildi rollist ajaloomälu kujunemisel ja ümberkujundamisel.

Kohtumisõhtute ajakava:

17.03.2018
Oma ajalugu otsimas: borealismist ja soome-ugrilastest Eesti kunstis. Prof Ulrike Plath (Tallinna Ülikool)

24.03.2018
Eestlaste muistne vabadusvõitlus. Prof Anti Selart (Tartu Ülikool)

07.04.2018
Jüriöö ülestõus ja eestlaste suur vabadusvõitlus. Prof Marek Tamm (Tallinna Ülikool)

14.04.2018
Revolutsionäärid ja riigipöörajad Eesti kunstis ja ajaloos. Prof Karsten Brüggemann (Tallinna Ülikool)

21.04.2018
Teine maailmasõda, valikud ja iroonia. Prof Liina Siib (Eesti Kunstiakadeemia)

05.05.2018
Ajaloopildid, hävi(ta)mine ja taastamine. Prof Hilkka Hiiop (Eesti Kunstiakadeemia)

Kohtumisõhtud toimuvad Kumu kunstimuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga.

Loe veel ERR kultuuriportaalist

Foto: Kaljo Põllu (1934–2010). Rukkilill. 1968. Valmiskujundid, akvatinta. Eesti Kunstimuuseum