Edulugu

Linda Kaljundi ja Rein Raud pälvisid riikliku kultuuri aastapreemia

Valitsus kinnitas 10. veebruaril riiklikud kultuuri elutöö- ja aastapreemiad. Aastapreemiaid andis valitsus välja viis ning pälvinute seas on Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi teadur Linda Kaljundi ja Aasia uuringute professor Rein Raud.

Rein Raud ja Linda Kaljundi

Teadur Linda Kaljundi pälvis koos Kadi Polliga kultuuri aastapreemia kuraatorinäituse, Kumu uue püsiekspositsiooni „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945” eest ning linnaehitusliku uurimuse „Lõpetamata Linn” uurimuse, uurimust kokkuvõtva näituse ja raamatu eest.

Aasia uuringute professor Rein Raud pälvis preemia 2021. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Näiteks avaldas Raud kirjastuses Polity mahuka uurimuse „Being in Flux” (eesti k: Olemise voog) ning romaani „Päikesekiri”.

Oleme ülikoolis uhked ja rõõmustame!