Edulugu

TÜHI emakeeleõpetuse lektor Merilin Aruvee võitis teadustööde konkursil peapreemia

Eile, 12. detsembril autasustati üliõpilaste teadustööde konkursi parimaid ja ühe peapreemia pälvis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee.

Merilin Aruvee

Merilin Aruvee teadustöö kannab nime "Tekstikeskne aine- ja keeleõpetus: teoreetiline raamistik ja praktilised soovitused".

Merilin Aruvee on emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor, kes õpetab emakeele didaktikat ja juhendab eesti keele õpetaja praktikaid. Samuti õpetab ta bakalaureuseastmes eesti keele kirjalikku väljendusoskust.

Aruvee põhilisteks uurimishuvideks on emakeeleõpetus, täpsemalt funktsionaalne keeleõpe, ja teksti ning õigekeelsust ühendav metoodika. Merilin Aruvee on töötanud ka õppekirjanduse õpikukirjastuse toimetajana ning on mitme põhikooli kirjanduse töövihiku autor.

Loe ka Merilin Aruveega tehtud intervjuud doktoritööst siin.

Oleme Tallinna Ülikoolis Merilin Aruvee üle väga uhked ja soovime talle palju õnne!