Üritus

TÜHI ja Bologna Ülikooli ühisseminar mälust ning pärandist

8. juunil toimub Bologna Ülikooli Umberto Eco nimelises humanitaarteaduste keskuses Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) ja Bologna Ülikooli korraldatud ühisseminar “Minevike kohalolu: semiootilised ja digitaalsed vaatenurgad mälule ja pärandile” (Presence of the Pasts: Semiotic and Digital Approaches to Memory and Heritage).

Bologna Ülikooli
TÜHI

Seminaris peetakse kaheksa ettekannet, mis jagunevad kahe sessiooni vahel. Esimeses on fookuses semiootiline lähenemine ajaloo, mälu ja pärandi küsimustele, teises käsitletakse mineviku digitaalse vahendatusega seotud teemasid. Tallinna Ülikoolist osalevad seminaris ettekandega Eneken Laanes, Lauri Linask, Daniele Monticelli, Merit Rickberg ja Marek Tamm.

Seminar toimub Bologna Ülikooli Umberto Eco nimelise humanitaarteaduste keskuse ja TÜHI vahel sõlmitud koostöökokkuleppe raames, mille pidulik kinnitamine leiab aset seminari lõpus. Seminar tähistab ühtlasi Juri Lotmani 100. ja Umberto Eco 90. sünniaastapäeva.

Vaata seminari programmi SIIT.

Huvilistel on võimalik seminarist osa saada ka veebis Teamsi keskkonnas.

Seminari toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tallinna Ülikooli ASTRA projekt TLÜ TEE).