TÜHI teadusseminar: "Läänemerest Vaikse ookeanini: kaubandus, laevandus ja maadeavastamine Vene impeeriumi rannikuil"

4. septembril kell 16.15 esineb TÜHI teadusseminaris Greifswaldi ülikooli ajalooprofessor Michael North ingliskeelse ettekandega “Läänemerest Vaikse ookeanini: kaubandus, laevandus ja maadeavastamine Vene impeeriumi rannikuil” (“From the Baltic to the Pacific: Trade, Shipping and Exploration on the Shores of the Russian Empire”).

TÜHI teadusseminar: Michael North
Michael North " Läänemerest Vaikse ookeanini: kaubandus, laevandus ja maadeavastamine Vene impeeriumi rannikuil"

Järgmisel TÜHI teadusseminaril, 4. septembril kell 16.15 esineb Greifswaldi ülikooli ajalooprofessor Michael North ingliskeelse ettekandega “Läänemerest Vaikse ookeanini: kaubandus, laevandus ja maadeavastamine Vene impeeriumi rannikuil” (“From the Baltic to the Pacific: Trade, Shipping and Exploration on the Shores of the Russian Empire”).

Ettekanne käsitleb Vene keisririigi katseid ühendada 19. sajandi alguses oma perifeerseid piirkondi Läänemere ja Vaikse ookeani ääres ning seda, millist rolli etendasid selles ettevõtmises Eestis sündinud baltisaksa meresõitjad Adam Johann von Krusenstern ja Otto von Kotzebue.

Michael North on Greifswaldi ülikooli uusajaprofessor ja Läänemereruumi interdistsiplinaarse uurimiskeskuse (Interdisziplinäres Forschungszentrum Ostseeraum) juhataja. Eesti keelde on tõlgitud seni kaks tema raamatut, “Läänemere ajalugu: kaubandus ja kultuurid” (Varrak, 2015) ja “Sadama ja silmapiiri vahel: maailma merede ajalugu” (Varrak, 2018). 2019. aasta septembris on prof. North TLÜ kultuuridevaheliste uuringute tippkeskuse külalisteadlane.

Teadusseminar toimub ruumis M-648. Kõik on lahkelt oodatud!

TÜHI teadusseminar toimub koostöös TLÜ Kultuuridevaheliste uuringute tippkeskusega.

This lecture is supported by the (European Union) European Regional Development Fund, (Tallinn University´s ASTRA project, activity A7).

Pilt on eemaldatud.