Haridusblogi

Haridusteaduste instituut võõrustas Belgia delegatsiooni

11., 12. ja 15. märtsil külastas instituuti Belgia delegatsioon. Virtuaalse visiidi eesmärk oli anda võimalikult mitmekülgne ülevaade alustava õpetaja toetamise praktikatest Eestis.

Bännerifoto arvutid

Visiit Eestisse on osa projektist, mille eesmärgiks on arendada ja piloteerida tõenduspõhin raamistik ja juhend alustavate õpetajate toetamiseks flaami koolides. Visiidi jooksul jagatud kogemused aitavad neil selle eesmärgi poole liikuda, kuna see annab ülevaate programmi tulemusliku rakendamisega seotud vajadustest ja väljakutsetest.

Visiidil osalesid esindajad Flaami Haridus- ja Koolitusministeeriumist, Euroopa haridusministeeriumite võrgustikust European Schoolnet, Euroopa Komisjonist ja flaami õpetajate ametiühingust. Tallinna Ülikooli esindasid Viktoria Humal, Eve Eisenschmidt ja Maris Saagpakk. Lisaks kutsusime oma kogemust jagama ka esindajad Tartu Ülikoolist, MTÜ Alustavat Õpetajat Toetavast Koolist ja Haabneeme Koolist. Visiidi viimaseks osaks oli vestlusring, mida juhtis õpetajate ja koolijuhtide koolitaja Kaia Lainola (OÜ Kasvuruum) ning arutellu panustasid esindajad Rocca al Mare Koolist, Tartu Kutsehariduskeskusest, Peetri Koolist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist ja Pärnu Vabakoolist.

Kogu kolmepäevane visiit möödus väga viljakate arutelude ja informatiivsete ettekannete saatel. Koostöö ei katke kindlasti aga visiidi lõpuga, vaid Tallinna Ülikooli eksperdid on oodatud panustama ka projekti raames valmivatesse juhenditesse alustavate õpetajate toetamiseks Flandrias ning lisaks oleme kutsutud osalema projekti lõpukonverentsil 2022. aastal.

Vaata TLÜ kutseaasta programmi