Haridusblogi

Tallinna Ülikoolis tähistati alushariduse 55. aastapäeva

11. oktoobril toimus Tallinna Ülikoolis vilistlaskonverents “Kaasaja väljakutsed alushariduses”, kus tähistati ülikoolis 55. aasta täitumist alushariduse pedagoogide kõrghariduse tasemel koolitamisest. Koolieelse pedagoogika ja psühholoogia eriala avati 1. septembril 1967 Tallinna Pedagoogilises Instituudis.

alushariduse konverents

Konverentsi avas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts, tervitussõnad ütlesid TLÜ rektor professor Tõnu Viik, haridusinnovatsiooni prorektor Kristi Klaasmägi ja haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun. Konverentsil anti ülevaade alushariduse pedagoogi eriala kujunemisest, uuringutest 55 aasta jooksul, aktuaalsetest teemadest, alushariduse õpetaja ja õppija digipädevustest, tulevikuoskuste kujunemise toetamisest lasteaias ning kaasaja väljakutsetest õpetaja vaatepunktist. Tutvustati IELS uuringut uue lapse arengu hindamisvahendini ning ka Soome alushariduse hetkeolukorda ja selle õpinguid. Üritusest võttis osa pea 150 inimest, kelle hulka kuulusid üliõpilased, vilistlased, õppejõud ning valdkonna spetsialistid.

Konverentsil esinesid ettekannetega TLÜ alushariduse professor Aino Ugaste, Helsingi Ülikooli professor Lasse Lipponen,
Haridus- ja Teadusministeeriumi peaekspert Tiina Peterson, Harno peaspetsialist ja TLÜ nooremteadur Anne-Mai Meesak, TLÜ haridustehnoloogia lektor Kaire Kollom, TLÜ alushariduse dotsent Maire Tuul, TLÜ emeriitprofessor Marika Veisson, vilistlane Risto Keskinen, Kohila lasteaed Sipsik direktor Kristina Mägi ning Eesti Lasteaednike Liidu esinaine Evelin Sarapuu.

Täname konverentsil esinejaid ning osalejaid!