Haridusblogi

TLÜ haridusteaduste instituudi eripedagoogid osalesid BIP-kohtumisel Liepājas

Läti Liepāja Ülikool korraldas BIP-programmi (Blended Intensive Programme) "Transformation of Educational Values in the Context of Diversity", kus lisaks Tallinna Ülikoolile oli osalejaid ka Leedu Vilniuse ülikoolist.

Eripedagoogid Liepāja Ülikooli ees

16.–20. oktoobril toimus kohtumine Liepājas, kus TLÜ haridusteaduste instituuti esindasid eripedagoogika bakalaureuseõppe üliõpilased Edith Reinmann, Lea Rannu, Tiina Kaal, Liis Mäesalu, Carmen Ennulo, Joanne Mari Lelle ning magistritaseme üliõpilased Älis Oksa, Emma-Marie Nõmm, Anna-Bret Vehik. Õppejõududena liitusid eripedagoogika dotsent Ene Varik-Maasik ning kaasava hariduse ja eripedagoogika dotsent Tiiu Tammemäe.

Läti kolleegid olid kokku pannud huvipakkuva programmi, kus heas tasakaalus olid loengud, õppevisiidid koolidesse, arutelud, seminarid ja rikkalik kultuuriprogramm. Osavõtjatest moodustus meeldiv ja asjalik meeskond, kellega ollakse hea meelega valmis ka edaspidi koostööd tegema.

Suur rõõm on tõdeda, et Balti riigid on liikunud haridusliku kaasamise teemas samas suunas ning ehkki Eesti on olnud mõnevõrra edukam, on kogemuste vahetamine ja arutlemine parimate võimaluste üle meil kõigil ühtmoodi aktuaalne.

Visiiti rahastas Erasmus+.