Haridusblogi

TLÜ kalender 2021: Millega tegeleb professor Tobias Ley?

TLÜ 2021. aasta kalendri juunikuu fookuses on haridusteaduste instituudi õpianalüütika ja haridusinnovatsiooni professor Tobias Ley. Uurime, mis on tal hetkel käsil ja kuidas ta oma vaba aega sisustab.

Tobias Ley vasakul

Mis uuringud, projektid on hetkel käsil? Millest need on?

See küsimus, kuidas tehnoloogiat koolides mõttekalt kasutada, on pandeemia ajal taas tähelepanu keskpunkti tõusnud. Tuleviku jaoks peame mõtlema ka sellele, kuidas tehnoloogia saab toetada (või kuidas see võib takistada) personaalsemat lähenemist õppimisele ja seda mitte ainult koolis, vaid ka kõigis teistes eluvaldkondades.

Mis Teid elus inspireerib ja sütitab?
Mulle väga meeldib teadustöö, millega ma tegelen. Suhtun sellesse suure kirega. Mulle meeldib nii lugeda kui ka kuulata, mida teised teadlased selle teema kohta räägivad. Ja paljud neist häältest inspireerivad mind minu enda mõtlemises. Nende hulka kuuluvad nii rahvusvaheliselt tuntud tegijaid kui ka kolleegid, kes töötavad kõrvalkabinetis, aga ka näiteks minu doktorandid, kellega peame pikki sisukaid vestlusi nende teadustöö kohta.

Lisaks teadusele - kas teil on ka mõni hobi või tegevus, mis keha ja vaimu virgutab?
Mulle meeldib looduses olla ja seda igal aastaajal! Talvel käin suusatamas, suvel mängin tennist ja aastaringselt tegelen igasugu erinevate spordialadega. Ma väga naudin, et Eestis on konkreetsed aastaajad – igaühel neist oma võlud.

Kuhu teadus liigub?
Tehisintellekti suurenev tähtsus kõigis eluvaldkondades on järgmine oluline väljakutse, millega peame tõsiselt tegelema. Loodan, et teadus annab märkimisväärse panuse ühiskonnas aset leidvasse diskussiooni.