Koolitus

Teadlaste Öö Festivali (TÖF) töötuba “Teadlasena põhikooli robomatemaatika tunnis koostöist õppimist uurimas”

Teadlaste Öö Festivali (TÖF) raames tutvustab TLÜ haridusteaduste instituut Tallinna Ülikooli teadusnädal uut tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimise laborit EDUSPACE, kuhu on oodatud kõik üliõpilased, õppejõud ja õpetajad õppima, õpetama ning loomulikult ka uurima.

Haridusteaduste instituut

23.09.2019 kell 10.00 - 14.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Uurimislaboriga saab Teadlaste Ööl praktiliselt tutvust teha. 23. septembril kell 10–14, mil toimuvad gümnaasiumiklasside õpilastele ja ka õpetajatele suunatud robomatemaatika töötoad, kus saab ennast panna robootikaga lõimitud klassiruumis õppimist uuriva teadlase kingadesse. 

Töötubadesse on väga oodatud ka õpetajad, et tutvuda robotitega toestatud matemaatika õpetamisvõimalustega ja leidmaks viise oma ainetundide rikastamiseks.

Töötuba “Teadlasena põhikooli robomatemaatika tunnis koostöist õppimist uurimas”

Ühe töötoa kestus: 1 tund 
Sihtrühm: gümnaasiumiõpilased ja põhikooli I-II astme matemaatikaõpetajad
Töötube viivad läbi: Janika Leoste, Anastassia Skiperskaja, Reet Kasepalu, Pankaj Cheraja 

Osalejatest moodustatakse neli neljaliikmelist rühma. Ülejäänud saavad omale vaatleja rolli. Rühmad alustavad koostöiselt robomatemaatika interaktiivsete matemaatikaülesannete lahendamist ning robootikaeksperimendi arutelu. Sellel ajal, kui tarkvara analüüsib kogutud andmeid, viivad õppijad läbi robootikakatseid.

Teises osas annavad teadlased ülevaate digitaalselt kogutud andmete põhjal tehtud järeldustest, mida täiendavad omakorda vaatlejad enda poolt tehtud järeldustega. Töötuba lõpeb ühise aruteluga.

TOIMUMISAEG: 23.09.2019 kell 10–14
I töötuba kl 10–11
II töötuba kl 11.30–12.30
III töötuba kl 13–14
TOIMUMISKOHT: Tallinna Ülikool, Astra maja (Narva mnt 29), ruum A-440

Palume töötubadesse end eelnevalt registreerida.
Registreeru meiliaadressil margit.sellik@tlu.ee

 

2880x920 töf2.jpg