Seminar

HTI teadusseminar "Strateegiate õpetamine erivajadustega õpilastele kaasavas klassiruumis"

Haridusteaduste instituut

21.09.2022 kell 14.00 - 15.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Seminaris keskendutakse teadusuuringutele erivajadustega õpilaste akadeemilise, käitumusliku ja sotsiaal-emotsionaalse arengu toetamisest kaasavas klassiruumis. Käsitletakse erinevaid toetamise võimalusi, näiteks skeemide kasutamist, kaaslaste juhendamist ja mnemoonilisi instruktsioone. Arutletakse uurimistulemuste rakendamisvõimaluste üle, tuuakse välja uuringute kitsaskohad ja antakse soovitusi edasisteks uurimissuundadeks.

Seminari viib läbi sel sügisel haridusteaduste instituudis Fulbright programmi raames viibiv Richard T. Boon, kes on interdistsiplinaarse õppe ja õpetamise osakonna eripedagoogika professor Texase Ülikooli hariduse ja inimarengu kolledžis (The University of Texas at San Antonio). Tema teadussuund keskendub kirjaoskusele, akadeemilistele ja käitumuslikele sekkumistele, erivajadustele (seejuures ka õpilastele, kes on õpiraskuste või emotsionaalsete ja käitumuslike häirete riskirühmas), kakskeelsetele erivajadustega inimestele, kaasavale haridusele ja võrdlevale eripedagoogikale.

Dr Boon on hetkel International Journal of Special Education kaastoimetaja, eelnevalt on ta olnud ka kaastoimetaja ajakirjades Reading & Writing Quarterly, Overcoming Learning Difficulties, Learning Disabilities: A Contemporary Journal ning toimetaja ajakirjades Chief of Learning Disabilities ja A Multidisciplinary Journal.

Seminar on inglise keeles.

Zoom