Koostöö

Balti riikide ülikoolid kaasavad kodanikke Ukraina toetuseks

Täna algab Erasmus+ projekt "Balti riikide ülikoolid kaasavad kodanikke Ukraina toetuseks" ("Supporting Ukraine through citizen engagement at Baltic Universities"). Projekti eestvedaja on Tallinna Ülikool, partneriteks Lviv Polytechnic National University, Kauno Technologijos Universitetas, Tartu Ülikool, Latvijas Universitate ja Web2learn.

Ukraina

Baltics4UA projekt keskendub enneolematule Ukraina humanitaarkriisile Balti riikides. Tegeletakse sellega, et kõrgkoolidel oleks võimalik formaalse hariduse raamides toetada kodanikuaktiivsust, mis aitaks Ukraina põgenikel oma õppe- ja eluteekonda nii Balti riikides kui Ukrainas jätkata. Võetakse ette nelja tüüpi kodanike kaasamise meetmeid:

• kodanikuteadus,
  • häktivism,
  • tegijakultuur (the maker movement),
  • kunstiline väljendus.

Baltics4UA partnerid plaanivad lõimida need mitteformaalsed ja innovatiivsed õppimise praktikad oma õppekavadesse, arendades kursuseid, mis vastavad paremini kõrgkoolide töötajate, üliõpilaste ja pagulaste vajadustele. See võimaldab Baltikumi kõrgkoolidele paindlikkuse ja valmisoleku, et tegeleda ka ebaharilikes sotsiaalsetes tingimustes oma haridusliku ja sotsiaalse missiooniga.

Tallinna Ülikooli meeskonna eestvedaja on täiskasvanuhariduse ja mitteformaalõppe professor Kai Pata. Meeskonda kuuluvad noorsootöö nooremlektor Lianne Teder, andragoogika dotsent Larissa Jõgi ja teadusassistent Egle Hollman.

*This project is under the Erasmus+ Programme Key Action 2: Partnerships for Cooperation 1.02.23-1.02.25.