Soveldaja looja ja esimene juhendaja oli Mait Agu. Kaua aega juhendas kollektiivi Angela Arraste. Aastatel 2006-2014 tantsisime Helen Reimandi käe all, kelle loodud on ka paljud ansambli repertuaari kuuluvad tantsud. 2014/2015 hooajal olid juhendajateks segarühmades Indrek Hirsnik ja naisrühmas Leaanika Parra. Alates 2015. aasta sügisest on Soveldaja kunstiliseks juhiks Elo Unt.

Elo Unt on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna. Ta töötas aastatel 2003-2014 Eesti Tantsuagentuuris tantsukooli põhiõpetaja ja koreograafina. Elo on loonud hulganisti lühinumbreid ja tantsulavastusi, mis on pääsenud igal aastal Koolitantsu festivali lõppkontserdile ja pälvinud eripreemiaid ning kolm laureaadi tiitlit. Ta on olnud tantsutrupp Twister tupijuht ja revüüteater Starlight Cabaret trupijuht, koreograaf ning repetiitor.

Elo koreograafiline keel on kaasaegne, kuid eestlaslikult äratuntav, väga dünaamiline ja musikaalne.

Tema esimene täispikk tantsuetendus "Eestlase 4 Od" valmis aastal 2009. Koostöös kammerkooriga "Head ööd Vend" valmis veebruaris 2015 lavastus "Eesti pildid".

2015. aastal toimunud Meeste Tantsupidu KOLM-el oli Elo eri-tantsurühmade liigijuht ja peo käigus esitati kolm tema tantsu "Kiekim mees", "Võnkevõrk" ja "Tuuletallajad". 2015. aasta sügisel valminud tants "Nälja-Mihkel" võitis uute tantsude konkursi lastetantsude vanemas astmes ja esitati 2017. aasta noorte tantsupeol "Mina jään".

Soveldaja noorem segarühm osales 2016. aasta kevadel uute tantsude konkursil Elo tantsuga "Harjutus labajalale", mis pälvis eripreemia julguse ja fantaasiarikkuse eest. 2017. aasta uute tantsude konkursi naisrühmade arvestuses võitis Elo tants "Unelus" ning "Õhtu labajalg" põhirühma esituses pälvis segarühmade kategoorias 3. koha. 2019. aastal toimunud uute naistetantsude konkursil võitis Elo Undi ja Britta Kaukveri "Ilulull" naistetantsude arvestuses peapreemia.