Loodusblogi

Keskkonnakorralduse bakalaureuse tudengi esimesed sammud

Indrek Staal on Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi keskkonnakorralduse bakalaureuseõppe eriala esimese õppeaasta tudeng, kes räägib lähemalt oma esmakursuslase kogemusest.

markamine keskkond

Tulin Tallinna ülikooli õppima 2018. aasta sügisel. Esimesed päevad olid minu jaoks päris keerulised ja täis segadust. Esimeste nädalatega oli vaja päris palju uusi asju selgeks teha.

Esimese nädala üheks suurimaks raskuseks oli koolimajas navigeerimine ja vajalike loengute ülesotsimine suurest ülikoolilinnakust. Saabusin ülikooli alati suure ajalise varuga, et õige auditoorium üles leida ning mitte hilineda. 
Esimesel nädala ümbritsesid mind uued näod, kuid see oli mööduv. Juba esimese paari nädalaga leidsin LTI kursusekaaslaste seast paar uut sõpra. Kõige rohkem aitas ülikooli elusse sisse elada erinevatel ülikooli üritustel osalemine. 

Praeguse kogemuse põhjal võin kindlasti öelda, et iga uus tudeng võiks käia oma instituudi üliõpilasnõukogu või eriala poolt korraldatud üritustel. Kõige eredamalt on meeles LTI üliõpilasnõukogu poolt korraldatud sügismatk, mis ületas kõik minu ootused. Matk toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Järvamaal, kus on väga kaunis künklik maastik, kus ootasid väsinud matkajaid saunamaja ja paljud erinevaid tegevusi. Ootan juba põnevusega juba järgmist sarnast üritust. Peale väga laheda ürituse saab sealt juurde sõpru nii esmakursuslaste seast, kui ka vanemate olijate seast. 

Panen käe südamele ja ütlen, et katsun kindlasti kõikidest LTI poolt korraldatavatele üritustest osa võtta. Suured tänud LTI üliõpilasnõukogule, kes korraldavad põnevaid üritusi ja loodan, et nad jätkavad samas vaimus.

Autor: Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi keskkonnakorralduse BA 1õa.