Teade

Loodus- ja terviseteaduste instituuti õppima asumiseks laekus 1925 avaldust

Loodus- ja terviseteaduste instituuti õppima asumiseks laekus tänase seisuga kokku 1925 avaldust, neist 1534 bakalaureuseõppesse, 376 magistriõppesse ja 15 doktoriõppesse.

tallinna ülikool loodus ja terviseteaduste instituut tlü lti sisseastumine avalduste arv rekord

Loodus- ja terviseteaduste instituuti õppima asumiseks laekus tänase seisuga kokku 1925 avaldust, neist 1534 bakalaureuseõppesse, 376 magistriõppesse ja 15 doktoriõppesse.

Võrreldes eelmise suvega on avalduste arv kasvanud kõige enam psühholoogia bakalaureuseõppes, lisandunud on üle 100 kandidaadi.

Kõige populaarsemad on bakalaureusetasemel jätkuvalt psühholoogia eriala (ca 18 avaldust õppekohale), kehakultuuri sessioon- ja päevaõpe (vastavalt 7 või 6 avaldust õppekohale) ning rekreatsioonikorraldus (üle 6 avalduse õppekohale).

Väga suur huvi on ka uuenenud vormis õppekavale „Integreeritud tehnoloogiad ja käsitöö“, kus sügisest alustame sessioonõppes, võttes arvesse potentsiaalsete õppijate eelistusi ja võimalusi.

Võrreldes 2019. aasta suvega on bakalaureuseõppe avaldusi koguni poolteist korda enam.

Magistriõppes laekus enam avaldusi organisatsioonikäitumise erialal (3,5 avaldust õppekohale), eelnevast aastast oluliselt enam laekus avaldusi ka kunstiteraapiate erialale (2,6 avaldust õppekohale) ning kehakultuuri ja tehnoloogia valdkonna ainete õpetaja erialale (kolmandik enam kui eelnevatel aastatel).

Aitäh kõigile, kes tunnevad huvi meie instituudis õppimise vastu, ent paraku seab ülikoolide rahastamine ja õpetamisvõimekus vastuvõtule omad piirid.

Eksamite info on kättesaadav siit.

BA:  https://www.tlu.ee/BAeksamid 

MA:  https://www.tlu.ee/MAeksamid 

PhD: https://www.tlu.ee/PhDeksamid

Tulemused avaldame SAIS-is hiljemalt 15. juulil 2021.

Soovime kandidaatidele edu vastuvõtueksamitel!

Sirje Vaask
Õppejuht
Loodus- ja terviseteaduste instituut