Teade

TLÜ delegatsiooni visiit Rootsi

18-21 novembril külastas Tallinna Ülikooli delegatsioon rektor Tiit Landi juhtimisel Uppsala Ülikooli, Rootsi Maaülikooli, Kuninglikku Tehnikakõrgkooli ja ka Eesti Suursaatkonda Rootsis, et kuulda Rootsi kogemustest jätkusuutlikus õppe- ja teadustöös. Lisaks külastas visiidi käigus delegatsioon ka Eesti Suursaatkonda Rootsis, kus arutati suursaadik Margus Kolga ning saatkonna asejuhi Kristel Engmaniga innovatsiooni ja jätkusuutliku arengu omavahelist seotust.

TLÜ visiit Rootsi

Eelmisel nädalal külastas Loodus- ja terviseteaduste instituudi 10-liikmeline delegatsioon rektor Tiit Landi juhtimisel Uppsala Ülikooli, Rootsi Maaülikooli ning Kuninglikku Tehnikakõrgkooli eesmärgiga kuulda kogemusi, kuidas on jätkusuutlikkus ning säästev areng lõimitud õppe- ja teadustöösse ning ülikoolide linnakute haldamisse.

"Tajume ühiskonna ootust mõelda muutuva kliima kontekstis säästvale arengule ka Eestis. Saadud kogemused, teadmised ja kontaktid aitavad meil ülikoolis süsteemsemalt rakendada ülikooli potentsiaali olla jätkusuutlikkuse valdkonnas eestvedaja rollis. Ka ülikooli arengukavas tõstame esile selle teema olulisust," sõnas rektor, prof. Tiit Land.

Loodus- ja terviseteaduste instituudi fookusvaldkond on heaolu ja jätkusuutlik eluviis. "Instituudi uue arengukava väljatöötamisel ning õppekavade uuendamisel oli see õppreis väärtuslik sisend meie arendustegevusse," tõdeb jätkusuutliku arengu suunajuht prof. Helen Sooväli-Sepping.

Pildil külaskäik Eesti Suursaatkonda Rootsis, kus arutati suursaadik Margus Kolga ning saatkonna asejuhi Kristel Engmaniga innovatsiooni ja jätkusuutliku arengu omavahelist seotust ning ülikoolide rolli teemade edenendamisel ühiskonnas.

TLÜ delegatsioon koosnes: Tallinna Ülikooli rektor, prof Tiit Land, loodusteadused ja jätkusuutlik arengu suunajuht, prof Helen Sooväli-Sepping, TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi (LTI) direktor, prof Ruth Shimmo, LTI õppejuht Sirje Vaask, LTI ökoloogia keskuse juht, vanemteadur Jaanus Terasmaa, liikumis-, tervise- ja sporditeaduste suunajuht, prof Kristjan Port, psühholoogia ja käitumisteaduste suunajuht Aleksander Pulver, füüsika hariduse lektor Neeme Lumi, süsteemibioloogia lektor Kairi Koort ja õppenõustaja ja -spetsialist Sille Silluta.