Teade

In memoriam: Voldemar Kolga

1. juulil 2021 lahkus meie seast armastatud õppejõud ja teadlane, Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Voldemar Kolga.

Lahkus Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Voldemar Kolga.

„Ta oli isiksus, kes ei jätnud kedagi ja kunagi külmaks ega ükskõikseks. Etteaimamatu, intrigeeriv, otsekohene, uudishimulik, vembukas ja emotsionaalne,“ meenutab üks Kolga sõber ülikoolist. „Ütlemisega mees, aga mitte kunagi pahatahtlik. Pigem rõõmustav, irooniline, võimestav ja muhe,“ lisab teine.

„Igavesi asju pole,“ on Kolga ise öelnud. „Me peaksime püüdma vältida inimeste klassifitseerimist, analüüsima toimuvat kainelt ja õppima ümbritsevat vaatlema. Sellest tuleneb ka väärikuse teema. Väärikad inimesed ei tee suuri üldistusi ega pane maailma paika a’la ühed on sinu sõbrad ja teised vaenlased. Igast sõbrast võib ju mingil ajal oponent saada ja vaenlasest sõber.“

Emeriitprofessor ja õppejõud Voldemar Kolga.

Voldemar Kolga sündis 18. oktoobril 1947 Kuressaares.

Ta oli lõpetanud Tallinna 20. keskkooli, praeguse Ühisgümnaasiumi, ja Leningradi Riikliku Ülikooli psühholoogia erialal. Leningradis oli ta ka aspirantuuris ja kaitses doktorikraadi. Aastast 1979 töötas ta Tallinna Ülikooli õppejõuna, aastast 1993 professorina, seejärel valiti Kolga emeriitprofessoriks. Ta töötas ka Akadeemia Nord professori ja dekaanina.