Ülikool 15 – pidu meie südames

Tallinna Ülikooli rektori Tiit Landi pöördumine ülikooli 15. sünnipäeva puhul.

Tiit Land
Rektor Tiit Land

Täna on meil eriline tunne – möödub 15 aastat päevast, kui hakkasime ametlikult kasutama Tallinna Ülikooli nime. On hea meel, et oleme teinud seda auga. Ülikool on suurem, mõjukam, tegusam. Siin tehtav teadus on rahvusvahelisel tasemel, meie vilistlasi kohtab üha enam paikades, kus tehakse olulisi avastusi või otsuseid. Hiljutine unistus muutuda targa eluviisi eestvedajaks on tõeks saanud.

Mul on hea meel tänada kõiki, kes meie ühisesse eesmärki panustanud ja panustavad. Sest kuigi igaühe arvamused on juba loomu poolest erinevad, oleme leidnud ühise sihi ja ühised vahendid, teinud kõike üheskoos. Me oleme osanud tuge küsida ja abi pakkuda. Selles on meie tugevus, selles väljendub meie eriline iseloom, seniste saavutuste alus.

Oleksin väga soovinud, et praeguse eriolukorra ja kenasti valmis ehitatud, kuid tudengitest tühja linnaku asemel oleks me saanud suure soojuse ja pidulikkusega jagada tunnustusi ja tänada auhinnatuid kättpidi. Me teeme seda kindlasti edaspidi.

Praegu aga võin öelda, et ülikooli 15. sünnipäev on siiski tunnustustest rikas. Meil on 21 uut ülikooli teenetemärgi kavaleri, 30 tänukirjaga tänatut. Me oleme välja selgitanud hinnatuimad õppejõud ja publikatsioonid, koolitajad ning ELU programmi parimad, aga ka ülikooli kirjandusauhinna saajad.

Tunnen rõõmu koos kõigi tunnustatutega, olen lootusrikas koos nendega, kes näevad helgemat tulevikku.

Soovin kõigile ilusat ülikooli sünnipäeva!