Pressiteade

Eesti Vabariik 100: Tallinna Ülikooli suvekool Peterburis!

suvekool peterburis

Tallinna Ülikooli neuroteadlased korraldavad Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi raames Peterburi, ITMO Ülikoolis neuroteaduse kursuse, mis keskendub tänapäevase teaduse ja kunsti kokkupuutepunktidele.

Neuroteater on TLU teadurite Aleksander Väljamäe ja David Lamas’i eestvedamisel ning koostöös vene tuntud meediakunstniku Juri Didevichiga loodud uuenduslik uurimismeetod, mille abil jälgitakse näitlejate ning publiku ajutegevuse vahetuid reaktsioone toimuvale. Etenduskunstide vallas tähendab sellise tehnoloogia kasutamine täiesti uuel tasemel suhtlemist näitlejate ja vaatajate vahel.

Kursus algab avaliku loenguga „Neuroteater kui uurimismeetod“ 26. augustil kell 17.00 ning kestab kuni 31. augustini. Kursuse lõpus, 31. augustil toimub teine avalik üritus, kus näidatakse kursuse raames tehtuid töid, ning kuhu on samuti oodatud kõik huvilised.

Kursusega tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva Venemaal, et juhtida ka rahvusvahelisel areenil tähelepanu Eesti teadussaavutustele, eriti uute tehnoloogiate plahvatuslikult arenevas põnevas valdkonnas. Lisateave aadressil: summerschool.tlu.ee/russia.

Lisainformatsioon:
Olga Reili
Tallinn Ülikooli rahvusvahelise suve- ja talvekooli spetsialist
telefon: +372 53915451
e-post: olga.reili@tlu.ee