Teade

Galerii: juubelipeo kontsertetendus "Vabaduse tuul" avas meie ülikooli loomuse

18. märtsil Kultuurikatlas toimunud kontsertetendus "Vabaduse tuul" ühendas endas 14-aastase nimega Tallinna Ülikooli meis sisalduva sajandipikkuse õpetajahariduse tavaga. Etenduse lavastas Veiko Tubin.

kantaat
Foto: Arno Mikkor

Tallinna Ülikool tähistab tänavu suurt juubelit - 100 aastat tagasi algas Tallinnas järjepidev õpetajate koolitamine, mis andis aluse nii haridusinnovatsioonile kui ka targa eluviisi eestvedamisele. 18. märtsil, Tallinna Ülikooli Päeval, jutustasid Kultuurikatlas toimunud kontsertetendusel "Vabaduse tuul" 170 ülikooli liiget ning vilistlast nii kõnelejate kui ka muusikutena Tallinna Ülikooli loo.

Video vahendusel tutvustasid ülikooli fookusvaldkondi meie vilistlased Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja Reivo Maasik, ülikooli emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor, doktorant Merilin Aruvee, Tallinna 21. Kooli muusikaõpetaja Lydia Rahula, Välisministeeriumi ÜRO lauaülem Arvo Anton ja ülikooli keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping.

Laval rääkisid oma unistustest, õpingutest ja panusest ühiskonda Kohila lasteaia Sipsik direktor, Aasta Haridusjuht 2016 ja vilistlane Kristina Mägi, ülikooli Itaalia uuringute ja semiootika professor Daniele Monticelli, avaliku poliitika dotsent Triin Lauri, spordibioloogia professor Kristjan Port ning rektor Tiit Land.

Lauludega tulid lavale ülikooli vilistlased Kalle Sepp, Laura Prits, Reet Linna ja Robert Linna, Hannaliisa Uusma ning Sepo Seeman.

Kultuurikatlas kõlas esmakordselt ka spetsiaalselt ülikoolile loodud Rasmus Puuri kantaat „Vabaduse tuul, tarkuse tuul“, mille sõnade autor on Sulev Oll. Laval olid Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester, meeskoor, naiskoor, BFMi segakoor ja vokaalansambel Vox Nova. Dirigeeris Martin Sildos.

Kontsertetenduse lavastas Veiko Tubin. Intervjuud temaga saab lugeda siit.

Vaata juubelisündmuse galeriid (fotograafid: Arno Mikkor ja Raul Mee).