Ülikooli teated

TLÜ maailma ülikoolide seas taas kõrgel kohal

Tallinna Ülikool saavutab jätkuvalt kõrgeid kohti ülemaailmsetes ülikoolide edetabelites.

5%

Äsja selgunud Times Higher Education´i pingereas oleme kohal 301–400 sotsiaalteaduste ja 401+ haridusteaduste valdkonnas. 

„2005. aastal teadusülikoolide ridadesse astunud Tallinna Ülikool on lühikese ajaga tõusnud maailma ülikoolide paremikku,“ nendib teadusprorektor Katrin Niglas. „Ülikoolide üldarvestuses oleme nii THE kui ka QS-i edetabelites 5% maailma tippülikoolide seas. Parimate hulgas oleme sealjuures koguni kolmes valdkonnas: kunstide ja humanitaaria, sotsiaal- ja haridusteadustes, mis katavad läbivalt meie viit interdistsiplinaarset fookusvaldkonda.“

Edetabelitesse jõudmine näitab, et väikestelgi ülikoolidel on võimalik maailmas silma paista. Selleks tuleb aga mõelda suurelt, olla oma tugevustes kindel ja neid ära kasutada.

Katrin Niglas, teadusprorektor

Edu võtmeks loeb Katrin Niglas eelkõige aktiivset ja edukat rahvusvaheliste teadusprojektide taotlemist, kuid ka rahvusvahelist töö- ja õpikeskkonda ning ambitsioonikaid sihte. „Edetabelitesse jõudmine näitab, et väikestelgi ülikoolidel on võimalik maailmas silma paista. Selleks tuleb aga mõelda suurelt, olla oma tugevustes kindel ja neid ära kasutada,“ tõdeb teadusprorektor.

Esimest korda tõusis Tallinna Ülikool ülemaailmsesse edetabelisse QS World Ranking 2019 tulemuste põhjal, seda positsioonile 801–1000. Times Higher Education edetabelisse kutsuti Tallinna Ülikool tänavu esimest korda, 2020. aasta arvestuses on positsioon samuti 801–1000, valdkonnas kunstid ja humanitaaria aga 301–400. Kõrghariduse andmebaasi WHED kohaselt on maailmas ca 19 000 ülikooli.

Tutvu edetabelitega