Teadussündmus

Tallinna Ülikooli Teadusnädala seminar "Millest me räägime, kui räägime õnnelikkusest?"

Millest me siis räägime, kui räägime õnnelikkusest? Millest see sõltub? Eestis on lisaks rahvusvahelistele subjektiivse õnnelikkuse mõõtmisele tehtud regulaarselt ka kohalikke uuringuid. Mida võiks neist välja lugeda?"

24.09.2021 kell 10.00 - 11.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

E

rinevate riikide edukuse ja arengutaseme võrdlemiseks on kasutatud rahvuslikku koguprodukti (SKP) väärtust. Ometi on märgatud, et kõrge SKP-ga riikides ei pruugi inimesed olla rohkem rahul oma eluga kui seal, kus SKP on madalam. Sestap soovitaski ÜRO 2011. aastal hakata mõõtma hoopis riigi kodanike õnnelikkust ja tegema võrdlusi selle baasil. Sest inimese, nagu iga elusolendi ülim eesmärk on olla õnnelik, olla rahul oma eluga.

Iga inimese jaoks võib õnnelik olemine tähendada erinevaid asju. Sestap määratleb ka ÜRO:

"Õnnelikkuse mõõduks on see, kui õnnelikuna SA ISE ennast tunned, mitte see, et teised näevad sind naeratavana, et su pere või teised arvavad, et oled õnnelik või et sul on materiaalsed vahendid heaks eluks."

Sellest ja paljust muust kuuleb juba 24.septembril kl 10:00-11:30 ülekandena Tallinna Ülikooli Facebookis ja Youtube's. Üritusel kõneleb eksperimentaalpsühholoogia labori projektijuht Avo-Rein Tereping.

Kohtade arv piiratud ning osalemiseks tuleb eelregistreerida, palun pöördu teaduskorralduse spetsialisti Kersti Pado poole: (+372 6409 145; kersti.pado@tlu.ee).

Vaata ka teisi Teadusnädalal toimuvaid sündmusi siit.

Bänner