Teadussündmus

Tallinna Ülikooli Teadusnädala töötuba "Appi, ma leidsin aarde" (grupp on täitunud)

Töötoas saab teada, mida teha juhul kui arvad, et oled leidnud arheoloogilise leiu. Kas sa tead, kellele sellest teatada? Mis leidudest edasi saab? Kas leidja saab kuulsaks? Aga rikkaks? Neile ja veel teistele küsimustele saab töötoast vastuse.

28.09.2022 kell 11.00 - 12.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Töötoas avaneb võimalus näha oma silmaga Eesti vanimat metalleset ja mitmeid teisi põnevaid leide Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu kollektsioonist. Põgusalt tuleb juttu ka arheoloogiliste leidude uurimisest ja sellest, miks arheoloogide üheks lemmiksõnaks on leiukontekst.

Töötuba viivad läbi Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi teadur Tuuli Kurisoo ja Muinsuskaitseameti nõunik Nele Kangert, kes igapäevaselt tegelevad arheoloogiliste leidudega.

Ootame osalema eelkõige kooliõpilasi, aga oodatud on kõik teised arheoloogia ja muinsuskaitse huvilised.

Kohtade arv piiratud ning osalemiseks tuleb eelregistreerida, palun pöördu teaduskorralduse spetsialisti Kersti Pado poole: (+372 6409 145; kersti.pado@tlu.ee).

NB! Palume koguneda Rüütli 10 välisukse juurde 5 minutit enne töötoa algust.

Vaata ka teisi Teadusnädalal toimuvaid sündmusi siit.

Bänner