Teade

Ootame doktorante ja värskeid doktoreid osalema konkursil „Teadus 3 minutiga"

Taas on võimalik osaleda konkursil „Teadus 3 minutiga“, mille eesmärk on tutvustada oma teadustegevust võimalikult laiale publikule. Parimad konkursil loodud teadusloengud jõuavad ERRi ekraanile. Konkurssi tutvustav Zoomi-seminar toimub 22. oktoobril kell 13. Osalemissoovi ja teadustöö lühitutvustusi ootame 8. novembriks.

Tallinna Ülikool

Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste doktorantidele ning noorteadlastele tuleb taas kolme minuti pikkuste teadusloengute konkurss, mida veab eest Eesti Teaduste Akadeemia. Selleks, et konkursil osaleda, tuleb doktorantidel ja värsketel doktoritel (kaitsmisest möödunud aeg võib olla maksimaalselt üks aasta) osaleda esialgu ülikoolisisesel minikonkursil, mille jaoks tuleb ette valmistada oma teadustegevust populariseeriv kolmeminutiline eestikeelne ettekanne.

Kõigile doktorantidele ja huvitatud noorteadlastele toimub eelnevalt konkurssi tutvustav veebikohtumine 22. oktoobril kell 13 Zoomis. Oma kogemusest räägivad „Teadus 3 minutiga“ 2021. aasta konkursist osavõtjad Tallinna Ülikoolist. Nõuandeid jagab teaduskommunikatsiooni õppejõud Arko Olesk, kes on ka president Alar Karise haridus- ja teadusnõunik.

2021. aasta konkursi võitja TLÜ nooremteadur Reet Kasepalu peab konkursil osalemist väga väärtuslikuks: „Eelkõige andis see suurepärase kogemuse, kuidas eesti keeles oma teadustööst arusaadaval viisil rääkida. Ette valmistades ei olnud ka tunnet, et teised doktorandid on konkurendid. Vastupidi - mõtlesime protsessi käigus üheskoos, kuidas saaks teiste teemat paremini edasi anda.“

Anna osalemissoovist teada ja saada oma teadustööst lühike tutvustus eesti keeles kuni 3000 tähemärki TLÜ teaduskommunikatsiooni peaspetsialistile Merli Vajakasele hiljemalt 8. novembriks 2021 aadressile merli.vajakas@tlu.ee. Oma tööst võid lühitutvustuse saata kirjalikult, samuti võid teha oma teadustööd tutvustava video või kasutada mõnda muud nutikat lahendust. Lisaks tuleb lühike ettekanne esitada vabas vormis ülikooli žüriile 10. novembril. Täpsem info saadetakse osavõtjatele.

Žürii valib 10. novembril välja kuni kolm inimest, kes pääsevad Tallinna Ülikooli esindama konkursi finaali. Välja valitud noortele teadlastele tagab ülikool rahalise preemia.

Enne veebruarikuist finaali saavad lõppkonkursile välja valitud osaleda 20.–21. novembrini koolitusel „Audiovisuaalne eneseväljendus ja populaarteadusliku artikli kirjutamine“, mis toimub Heimtali vanas külakeskuses. Samuti on Tallinna Ülikool oma noorteadlastele konkursi eel nõu ning jõuga abiks, et teadustöö saaks sõnastatud parimal moel.

Finaali pääseb erinevatest ülikoolidest ja teadusasutustest kokku kuni 20 noorteadlast. Žürii valib pidulikul finaal-galaõhtul välja viis võiduloengut. Võitjatega asub tööle professionaalne filmimeeskond. Klipid jõuavad hiljem ETV eetrisse ja portaali Novaator, kus vaatajad hääletavad nende seast oma lemmiku.

Vaata möödunud aastate esinemisi: Teadus 3 minutiga 2021 – finalistid - Eesti teaduste akadeemia

22. oktoobri Zoomi-seminari link asub siin

Lisainfo: merli.vajakas@tlu.ee, +372 640 9219