TLÜ doktorandid osalesid "Teadus 3 minutiga" konkursil
Eesti Teaduste Akadeemia poolt korraldatud konkursil “Teadus 3 minutiga” esindasid 19. veebruaril toimunud finaalgalal Tallinna Ülikooli doktorandid Heddi Reinsalu ja Piret Baird.

Konkursi finaali jõudis 16 doktoranti ja noorteadlast, kes esindasid kuut ülikooli või teadusasutust. Võistlejad pidid oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult ja arusaadavalt vaid kolme minuti jooksul.
Konkursil "Teadus 3 minutiga" osalemine pakkus Tallinna Ülikooli nooremteaduritele Piret Bairdile ja Heddi Reinsalule väärtuslikku kogemust, õpetades keeruliste teaduslike teemade esitamist lihtsas ja kaasahaaravas vormis.
Piret Baird: "Õpitut tuli kohe rakendada kõrgel tasemel"
Piret Bairdi jaoks oli konkursi üks suurimaid väärtusi praktiline rakendamine. Kui tavaliselt jääb koolitustel saadud teadmiste elluviimine osaleja enda teha, siis seekord oli rakendamine juba programmi sisse ehitatud. Lisaks ei piirdunud see pinnapealse lähenemisega – osalejad pidid oma teadmisi kohe rakendama väga kõrgel tasemel.
Piret tõi välja ka teiste doktorantide olulise rolli: "Teised osalejad olid teadlased, kuid samas ei teadnud nad minu teemast midagi. See võimaldas neil pakkuda väärtuslikku tagasisidet, aidates leida tasakaalu teadusliku täpsuse ja tavainimesele arusaadavuse vahel." Lisaks andis konkurss võimaluse võrgustumiseks. "Kuigi võiks arvata, et teiste erialade doktorantidega suhtlemine pole nii oluline, siis tegelikkuses on selliseid võimalusi väga vähe. Osaliselt on meie teekond siiski ühine," sõnas ta.
Piret rääkis konkursil kakskeelse lapse varajasest keeleomandamisest.
Heddi Reinsalu: "Kolme minuti ajasurve nõudis selget ja täpset eneseväljendust"
Heddi Reinsalu jaoks oli konkursil osalemine kasulik nii enesekindluse suurendamiseks kui ka esinemisoskuse lihvimiseks. "Kuigi mul on varasem kogemus suurte ürituste juhtimise ja modereerimisega, andis kolme minuti ajasurve esinemisele täiesti uue perspektiivi. See nõudis selget ja täpset eneseväljendust," jagas ta oma kogemust.
Konkursi protsess oli tema sõnul väga põnev ja toetav. Programmi kuulusid loengud, praktilised harjutused, individuaalne juhendamine ning esitluste salvestamine ja analüüsimine. "Osalejad said tagasisidet väga erineva taustaga spetsialistidelt, mis tegi kogu kogemuse veelgi väärtuslikumaks. Olen selle võimaluse eest väga tänulik ja usun, et Heimtalis ja Teaduste Akadeemias toimunud koolitused oleksid kasulikud ka juba kogenud teadlastele," lisas ta.
Heddi teadustöö keskendus õppimisse kaasatuse toetamisele muusikaõpetuses.