tervisepäev 2023 bänner

Tervisepäeval saavad huvilised käia end gripi vastu vaktsineerimas, teha erinevaid tervisealaseid teste, näiteks nägemiskontrolli, Schimeri testi (silmade niiskuse test) või kontrollida üldkolesterooli ja veresuhkrut. Muidugi saab ka liikuda ja soovijatel on võimalus osa saada lõõgastavast massaažist.

Tervisepäeva ajakava (kogu sisu on täpsemalt lahti kirjutatud all): 

kell 10 EXU Akadeemia saade "Kas psühholoog ettevõttes toob tööõnne?" (vajalik eelregistreerimine)

kell 10 tuina massaaži töötuba (ruumis A-046)

kell 11.30 tuina massaaži töötuba (ruumis A-046)

kell 12.30 treppidel liikumise praktiline töötuba  (Astra teadlaste foorumi liftide juures)

kell 14 Jaan Aru loeng "Loovus tehisintellekti ajastul” (ruumis A-002)

kell 10-14 vaktsineerimine (ruumis A-007)

kell 10-15 M.I massaaž (Astra teadlaste foorumis)

kell 10-15 optometrist (ruumis S-103)

kell 10-15 veresuhkru, vererõhu, rasvaprotsendi ja KMI mõõtmine (Astra teadlaste foorumis)

kell 10-15 tervisemess

Tervisepäeval on kohal:

  • Jaan Aru loeng "Loovus tehisintellekti ajastul”,

Loeng algab kell 14 ruumis A-002.

  • M.I. Massaažikool, 

kes pakuvad kogu päeva jooksul tasuta spetsiaalsetel on-site toolidel kaela- ja õlavöötmemassaaži (ilma lahti riietumata).

Registreeri massaaži 

  • HeBa kliinik,

kes pakub vaktsineerimist gripi vastu (hind 20.90 eurot), Schimeri test ehk silmade niiskuse testi (5 eurot) ja puugivaktsiini (39 eurot) - toimub ruumis A-007. Arved saadetakse hiljem emailile. Kohal on ka optometrist (ruumis S-103), kes tasuta soovijate silmi kontrollib.

Vaktsineerimine toimub vahemikus kell 10-14.

Registreeri vaktsineerimisele

  • Tallinna Tervishoiu Kõrgkool,

kes pakub veresuhkru, vererõhu, rasvaprotsendi ja KMI mõõtmist. 

  • Tallinna Ülikooli spordiklubi,

kes on loonud võimaluse aktiivtegevuste nurgas mängida Wildest lauamängu ja kohal on treener Kert Kiil, kes tutvustab erinevaid harjutusi, mida saab enda tervise heaks lihtsalt ja igal ajal teha. Lisaks võimalik saada rohkem infot Tallinna Ülikooli liikumis- ja spordivõimaluste kohta.

kell 10-17 saab tasuta kasutada Vita jõusaali (V-001), eelregistreerimist ei toimu. Rohkem infot jõusaali kohta leiab siit.

  • Treppidel liikumise praktiline töötuba Jane Änilasega (treeningriided ei ole vajalikud)

kes räägib sellest, mis täpsemalt trepist kõndimise tervislikuks teeb ja kuidas veel seda kättesaadavat ruumi osa enda hüvanguks tarbida. Teooria ja praktika käivad käsikäes ehk 30 minuti jooksul saab ühiselt üle vaadata milliseid venitus- ja lihasharjutusi saad päeva jooksul teha ning kuidas soovi korral need liigutused oma trenniks muuta. Ergutuspaus on kell 12.30-13.00

PS! Tulla võid nii kontsadel kui ülikonnas, sest trepitrennist saab osa võtta igaüks!

Kogunemine: Astra teadlaste foorumis liftide kõrval

Trepitreeningule registreerimine

EXU Akadeemia saade "Kas psühholoog ettevõttes toob tööõnne?"

Hooaja avasaates räägime, kas ja kuidas psühholoog aitab kaasa organisatsiooni ja selle töötajate õnnele. Küsime, kui otseselt saab tööõnne siduda (rahalise) kasuga ettevõttele ning milles see kasu väljendub? Mis see tööõnn ülepea on ning kuidas seda organisatsioonis üles leida? Kas tööõnne on võimalik osta ning kui suure osa ettevõtte tulususest saab kirjutada psühholoogia arvele? Teema üle arutavad Tallinna Ülikooli isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulver ning psühholoog, tööõnne uurija ja HappyMe asutaja Tiina Saar-Veelmaa. Saatejuht on Külliki Tafel-Viia.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Registreeri SIIN.

EXU Akadeemia saated

  • Töötuba: Sissejuhatus tuina massaaži,

kus tutvustatakse tuina massaaži alustehnikaid. Tuina keskendub inimese kehas olevatele akupunktuuri punktidele ja meridiaanidele. Õpitoa käigus juhendab Yongxue Hu, kuidas üles leida õiged akupunktuuri punktid ja kuidas neid masseerida. Töötoas toimub harjutamine paarilisega. Töötuba on inglise keeles. Vajalik on eelnev registreerimine, kuna kohtade arv on piiratud. 

Töötuba toimub kahes erinevas rühmas: 
Aeg: kell 10.00 ja 11.30 
Koht: A-046

Kell 10 toimuvasse töötuppa registreerimine

Kell 11.30 toimuvasse töötuppa registreerimine

  • Terviselaat Astra teadlaste foorumis: 

TLÜ kirjastus
Tallinna Ülikooli kirjastus müüb tervisepäeval spordi- ja terviseteemalisi raamatuid tavahinnast oluliselt soodsamalt.

Dr. Kerry Howellsi raamatu "Omadega puntras" tutvustus
Dr. Kerry Howells on haridusfilosoof Tasmaaniast ja ühtlasi ka Tallinna Ülikooli külalisprofessor, kelle 2021 kirjutatud raamat tänulikkusest “Untangling you. How can I be grateful when I feel so resentful?” on nüüd tõlgitud eesti keelde ja seda tutvustab Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduse instituudi inimesed. Dr. Kerry Howells kirjeldab oma raamatus, kuidas leida lahendusi keerulistes suhteprobleemides ja mõista paremini iseennast. Raamatu keskne idee on näidata, et meile kõigile kättesaadav vahend – tänulikkus – omab revolutsioonilist jõudu keerulistes suhetes nii tööl kui isiklikus elus. 

Konfutsiuse instituut
Hiina tee degusteerimine ja teetseremoonia demonstratsioon, kus Hiina õpetajad tutvustavad huvilistele, millist tüüpi teed hiinlased joovad sügiseti, milline on tee kasulikkus ja demonstreerivad erinevaid teevalmistamise viise. Loomulikult saab sealjuures ka erinevaid teesid maitsta.
Tegevust viivad läbi Konfutsiuse instituudi õpetajad Zhuoya Wu (ametlik teemeister) ja Li Liu.

Külmkuivatatud.ee
Külmkuivatatud toiduained tehakse külmkuivatamise ehk sublimatsiooni teel. Tootest eemaldatakse vaakumiga vaid vesi, kuid toiduaine säilitab lõhna, maitse ja toiteväärtuse kuni 98% (vitamiinid, mineraalid, antioksüdandid jm). Lisatud ei ole värvi- lõhna-, maitse ega säilitusaineid (sh suhkrut). Seetõttu on need tervislikud ja naturaalsed marja- ning puuviljakrõpsud. Külmkuivatatud tooted on kerged (ca 10x kergem) ja seetõttu sobivad ideaalselt reisile kaasa võtmiseks või tervislikuks vahepalaks tööle. 

Berrichi
Berrichi on Eesti looduskosmeetika, mille idee sai alguse selle looja Berit Joosepi enda nahaprobleemidest. Pinnakuiv ja allergiline nahk ning põletikud panid Beriti otsima alternatiive tavakosmeetikale puhtast loodusest. Ta asus oma koduses köögis kreeme kokku segama võttes ainest taimeravi raamatutest ja vanaemade tarkustest. Kirglikust hobist kasvas midagi enamat pärast perereisi Balile, kui Beriti jaoks avanes vetikate maailm. Beriti kirglik hobi viis ta peagi kokku teadlastega ja vetikate ning super-õlide vägi muutus kreemiks peale kaheaastast teadustööd. Berrichi kreemid sündisid koostöös Tallinna Ülikooli Loodus- ja Tervisteaduste Instituudi teadlaste Rando Tuvikese, Marju Robali ja kogenud Berrichi nahaspetsialistidega. Kreemides kasutatud toimeaineid on põhjalikult uuritud ja testitud ning nende mõju on teaduslikult tõestatud.

Hea Õde - tervise ja anatoomia mäng
Hea Õde tutvustab üliõpilastele mängulisi lahendusi anatoomiliste teadmiste omandamiseks (anatoomia lauamäng, peagi valmiv äpp LearnMedPro) ja kaasas on ka elustamise nukk, kus igaüks saab ise elustamist proovida ning selle kohta teadmisi ammutada.

Kalev Spa
Kalev Spas saab treenida ja lõõgastuda vastavalt soovile. Kõigile huvilistele on kasutada ujumiseks 50m bassein ning lõõgastumiseks on soojad mullivannid ja saunad. Liitu ärikliendi programmiga ja ole nagu kala vees. Tervisepäeval toimub loosimine, teenuste tutvustamine ja mõnus suhtlemine ja on võimalus tutvuda Kalev Spa e-poe eripakkumistega.

MyFitness
MyFitness on Eesti suurim spordiklubide kett, opereerides täna 18 klubis üle Eesti. Oma tegevust alustas MyFitness 2008. aastal, avades oma esimese fitnessklubi Tallinnas, Viru keskuses. MyFitnessi klubides toimub üle 4 500 rühmatreeningu kuus ja valida saab rohkem kui 85 erineva stiili vahel.

Tule keeruta endale loosirattas MyFitnessi auhindu ja uuri järgi, mida me just Sulle pakume!

Semu joogid
Pereettevõte  alustas tegevust 1999. aasta kevadel Tartumaal, kuhu tagastatud talumaadele rajati maasika, vaarika- ja astelpajuistandused. Praeguseks oleme jäänud astelpaju kasvatamise juurde, kuid kasutame oma toodangu valmistamiseks ka teisi teada-tuntuid vitamiinirikkaid marju – mustsõstart, arooniat, mustikat ja jõhvikat.

Eestimaised tervisetooted, mis pakatavad looduslikest vitamiinidest, ei sisalda lisaaineid ja mis kõige olulisem – maitsevad hästi! 

Pajusalu mesi
Kuusalu vallas, Hirvli külas asuv Pajusalu talu on juba rohkem kui saja aastase ajalooga mesindustalu, kus on järjepanu mesilastega tegeletud juba neli põlve. Mesila toodangut müüakse otse ja ilma vahendajateta ning seetõttu on võimalik tagada kõigile huvilistele kõrge kvaliteediga tooted.

Tallinna Ülikooli teadusköök
Mis on pistmist rattasõidul köögiga? Tallinna ülikooli kohe-kohe avatav Teadusköök pakub sulle atraktiivset ja tervislikku kerge vahepala valmistamise võimalust. Tule vänta endale tervisest pakatav smuuti! Koostöös ettevõttega Plantos paneme smuutisse ka toitaineterikkaid mikrotaimi. Lisaks on võimalus saada põnevaid teadmisi ja praktilisi nõuandeid mikrotaimede kasutamise ja kasvatamise kohta. Huvi korral saad neid ka koju kaasa osta. 

Kui soovid valminud smuuti kaasa võtta, tule oma topsiga.

Meravita
Meravita väljapanek TLÜ tervisepäeval tutvustab vitamiinide tähtsust meie igapäevases menüüs ning pakub üliõpilastele ja õppejõududele võimalust mõõta digitaalselt ja veretult organismi kümne tähtsama vitamiini ja mineraalide taset. Tutvustame unikaalset võimalust tellida personaalseid multivitamiine ja Meravita originaalsete toidulisandite valikut. Pakume soodusmüüki õppimise ja noore inimese organismiga seotud toidulisanditele nagu: Mälukapslid, Silmakapslid, Energiakapslid Zutz, Pohmu,  Kolesteroolialandaja, Veresuhkru normaliseerija jt. Lisainfo: www.meravita.ee

  • Tallinna Ülikoolis saab regulaarselt osaleda järgnevatel treeningutel:

Võrkpall kõigile
Aeg: teisipäeviti 20.30-22.00 ja reedeti 12.00-13.30
Koht: Vita hoone 1. korruse pallisaalis V-101

Rühmatreening HIIT
Aeg: kolmapäeviti 18.00-19.00
Koht: V-003

Lauatennis
Aeg: teisipäeviti 16.30-18.30
Koht: Vita õppehoone pallisaal (V-101)

Trampoliini treening
Aeg: esmaspäeviti 15.00-16.30
Koht: Terra maja 1. korruse võimlemissaalis T-104 (Terra infolauast vasakule sissepääs)

Pilates
Aeg: teisipäeviti ja neljapäeviti 9.00-9.45
Koht: V-105

Rohkem infot treenimisvõimaluste kohta Tallinna Üikoolis

Kohtume 28. septembril TLÜ tervisepäeval! Koos terve ülikooliga!