Aasta põllumees on Tallinna Ülikooli vilistlane

Tänavuseks aasta põllumeheks valiti Harjumaa piimatootja ja põllumeeste koolitaja Kaja Piirfeldt.

Kaja Piirfeldt

Tänavuskes Aasta põllumeheks valitud Harjumaa piimatootja ja põllumeeste koolitaja Kaja Piirfeldt on mõned aastad tagasi lõpetanud ka Tallinna Ülikooli. Tõsi, TLÜ vilistlaste nimekirjas on Piirfeldti lugu üks ainulaadsemaid: ta lõpetas ju esmalt põllumajandusliku tootmise ja ettevõtluse erialal Järvamaa Kutsehariduskeskuse, seejärel õppis Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis raamatupidamist ja dokumendihaldust, omandas jõudluskontrolli assistendi, seemendustehniku ja taimekaitsevahendite professionaalse kasutaja õigused. Ning seejärel sai temast Tallinna Ülikooli diplomiga kutsepedagoog.

„Mida külvad, seda lõikad,” kinnitab Aasta põllumees 2020, kes on häid tulemusi saavutanud nii ettevõtjana kui ka õpetajana. „Soovitan ja õpetan ka oma õpilastele, et oluline on teada eesmärke ja nende nimel tööd teha, siis ei jää ka tulemused tulemata.”

Õpingud Tallinna Ülikoolis andsid talle aga olulise oskuse teha meeskonnatööd, õpetasid väärtustama suhtlemist ja pöörama suuremat tähelepanu inimestele. Tekkis ka arusaam elukestvast õppest, enda süsteemse arendamise võimalustest ja vajadusest.