Teade

Clément Beaune ja Märt Volmer peavad Tallinna Ülikoolis avaliku seminari

Prantsusmaa Euroopa Liidu asjade minister Clément Beaune ja Eesti Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer peavad 4. septembril TLÜ-s avaliku seminari Euroopa tuleviku teemadel. Seminaril saab osaleda piiratud arv ülikooli tudengeid ja töötajaid.

Avalik seminar Prantsusmaa ja Eesti Euroopa tuleviku visioonist

Clément Beaune ja Märt Volmer peavad Tallinna Ülikoolis seminari teemal „Prantsusmaa ja Eesti visioon Euroopa tulevikust“. Muu hulgas tuleb kõne alla ka Prantsusmaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine 2022. aastal.

Kogu seminari arutelu toimub inglise keeles ning üritusel saab füüsiliselt osaleda piiratud arv Tallinna Ülikooli töötajad ja tudengid. Osalemiseks tuleb end kirja panna siin. Üksiti saab registreerimisvormile kirjutada külalistele küsimusi.

Lisaks saavad avalikul seminaril osaleda kõik huvilised, sest seda kantakse üle Zoomi vahendusel. Veebi teel osalemise link on siin.

Avalik seminar „Prantsuse ja Eesti visoon Euroopa tulevikust“ toimub 4. septembril algusega kell 12 Tallinna Ülikooli Mare hoones, ruumis M-648.

Clément Beaune on lõpetanud Pariisi poliitikauuringute instituudi (Sciences Po) ja Brugge Euroopa kolledži. Ta on Prantsusmaa riikliku avaliku halduse kooli (ENA) vilistlane.

Aastal 2009, pärast riikliku avaliku halduse kooli liitus Beaune eelarvedirektoraadiga finantstegevuse büroo juhataja asetäitjana.

2011. aastal sai temast teadus- ja kõrgharidusbüroo juhataja asetäitja.

Aastatel 2013–2014 oli Clément Beaune riigi peaministri tehniline nõunik ning aastatel 2014–2016 oli ta majandus-, tööstus- ja digitaalsektori ministri Euroopa, rahvusvaheliste ja eelarveküsimuste nõunik.

Aastatel 2016–2017 oli ta ADP Management tegevjuhi asetäitja.

Aastatel 2017–2020 oli Clément Beaune eesistumise diplomaatilise üksuse erinõunik.

26. juulil 2020 nimeti ta Jean Castexi valitsuses Prantsusmaa Euroopa asjade ministriks.

Märt Volmer on lõpetanud Tallinna Ülikooli, Eesti Diplomaatide kooli ning Estonian Business School’i.

Alates 1993. aastast on Märt Volmer Eesti välisteenistuses ning on muuhulgas töötanud Viinis Eesti alalises esinduses OSCE juures, olnud peakonsul Peterburis ja Taanis Eesti saatkonna atašee.

Aastatel 2004-2008 oli Märt Volmer Eesti suursaadik Türgis ja Aserbaidžaanis.

Aastatel 2008-2011 töötas Märt Volmer välisministeeriumi kolmanda poliitikaosakonna peadirektorina.

Aastatel 2011–2015 oli peaministri nõunik rahvusvaheliste suhete ja välispoliitika alal.

Aastatel 2015 - 2019 oli Märt Volmer Eesti suursaadik Kopenhaagenis.

Alates 1. jaanuarist asus Märt Volmer ametisse välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantslerina.