Pressiteade

Rahvusvaheline edetabel kinnitab: Tallinna Ülikooli haridusteaduste valdkond hoiab rahvusvaheliselt kõrget taset

22. märtsil avaldatud 2023. aasta QS maailma ülikoolide pingerida kinnitas, et Tallinna Ülikooli (TLÜ) haridusteadused kuuluvad jätkuvalt maailma 201–250 parimate sekka. Ühtlasi selgus värskest edetabelist, et TLÜ on haridusteaduste valdkonnas Eestis kõrgeimal kohal.

TLÜ Astra hoone

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktori Tiia Õuna sõnul näitab tulemus ülikooli haridusteaduste valdkonna mainekust nii rahvusvaheliselt kui ka Eesti tööandjate seas. „Edetabel kinnitab, et Tallinna Ülikooli hariduse valdkonna teadus on väljapaistev ning meie teadlasi tsiteeritakse. Rahvusvaheliselt kõrge positsioon on tunnustuseks nii meie haridusteadlastele kui ka ülikooli koostööpartneritele Eestis ja rahvusvaheliselt,“ ütles Õun.

QS pingerida kujuneb paljuski valdkonna teadustegevuse ning nähtavuse pinnal. Hindamisel võetakse arvesse akadeemilist mainet, tööandjate tagasisidet, viitamiste arvu ning H-indeksit. Viimane näitab teadlaste produktiivsust ja nende akadeemiliste publikatsioonide kumulatiivset mõju.

Möödunud aasta edetabelis hoidis TLÜ haridusteaduste valdkond samuti 201–250 kohta.