Koostöö

Tallinna Ülikool liitus Euroopa noorte teadusülikoolide võrgustikuga

Tallinna Ülikooli liitus Euroopa noorte teadusülikoolide võrgustikuga (YERUN) ja astub koos sellega sammu laiema koostöö suunas Euroopas.

Mare maja

Tallinna Ülikooli missioon on kooskõlas YERUN-i põhi- ja strateegiliste eesmärkidega ning on vastavuses organisatsiooni pühendumusega teadusele, innovatsioonile ja haridusele. Läbi uute liikmete ja võrgustiku kasvamise tugevneb noorte teadusülikoolide hääl Euroopas veelgi.

Tallinna Ülikooli rektor professor Tõnu Viik ütles, et YERUN ehk Young European Research Universities Network koondab endas noori Euroopa ülikoole, kes on orienteeritud oma teadusvõimekuse kiirele tõstmisele ja teaduskoostöö arendamisele. “Võrgustikku kuulumine avardab meie akadeemiliste töötajate koostöövõimalusi ja lubab sarnaste administratiivsete väljakutsete ees seisvate ülikoolide parimatest praktikatest õppida. Seni oleme kuulunud suurtesse Euroopa ülikoolide võrgustikesse (nt EUA ja UNICA), mille liikmelisus on meile samuti oluline, kuid YERUNi puhul on tegemist meiega sarnases situatsioonis olevate ja sarnaste väljakutsetega tegelevate ülikoolidega,” lisas Viik.

The Young European Research Universities Network (YERUN) asutati 2015. aastal ja koondab Euroopa noori teadusülikoole, kes kannavad sarnaseid väärtuseid. YERUN-i peamine eesmärk on suurendada Euroopa noorte ülikoolide häält läbi strateegilise esindatuse ja lobitöö. Oluline on koostöö, mis aitab luua täiendavaid võimalusi võrgustikule olulistes valdkondades.

Loe lähemalt