Pressiteade

Tallinna Ülikool tähistab uudishimu päeva pealinnas ja Narvas

Teist aastat tähistatakse Tallinna Ülikoolis 17. novembril uudishimu päeva silmaringi avardava koolipäevaga. Sel päeval annavad tunde ülikooli õppejõud. Esmakordselt toimuvad loengud paralleelselt kahes kohas, lisaks Tallinna Ülikoolile ka Narva Gümnaasiumis, mistõttu saavad vahetu tudengi kogemuse pea 600 noort. Tallinnas toimuval uudishimu päeval saab osaleda ka otseülekande vahendusel.

uudishimu päeva bänner

“Uudishimu päeva loengute korraldamisel on kaks olulist eesmärki - laiendada õpilaste silmaringi ja tutvustada uusi teadustulemusi,” selgitab Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, “me teame hästi, kui tihedad on koolide õppekavad ja tunnis ei jõuagi kõigest rääkida. Samuti, värsked teadustulemused ei jõua kohe õpikutesse, nii et vahetu suhtlus teadlastega võimaldab uusi teadmisi saada palju varem.”

Narva Gümnaasiumi koolijuht Teivi Gabrielil on hea meel, et Tallinna Ülikooli korraldab uudishimu päeva ka Narva Gümnaasiumis: “See on nii meie gümnaasiumi noortele kui ka teistele Ida-Viru õpilasele suurepärane võimalus kohtuda erinevate valdkondade tippteadlastega.” Koolijuht leiab, et noorte jaoks on tegemist hindamatu väärtusega kogemusega, sest neil on võimalik kuulda teadlaste mõtteid ja saada neilt uusi teadmisi. “Kahtlemata avardab uudishimu päeval osalemine õpilaste silmaringi, innustab avastama uusi huvialasid ning suurendab teadmishimu,“ lisab Gabriel.

Uudishimu päeval annavad Tallinna Ülikoolis (ja otseülekandes) tunde rektor filosoofia professor Tõnu Viik, andmeanalüüsi lektor Triinu Jesmin, poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson, kultuuriandmete analüüsi lektor Andres Karjus, keemia didaktika lektor ja Gustav Adolfi gümnaasiumi loodusainete õpetaja Katrin Soika ning spordibioloogia professor Kristjan Port.

Narva Gümnaasiumis peavad loenguid ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa, dotsent Maria Zeltser, arendusprorektor Katrin Saks, sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, kirjandusteadlane Aija Sakova ning poliitika ja rahvusvaheliste suhete lektor Benjamin Klasche.

Rohkem infot

Vaata otseülekannet