Tallinna Ülikool tõusis mainekas kõrghariduse pingereas hariduse ainevaldkonnas

Värskelt avaldatud Times Higher Education (THE) kõrghariduse edetabelis parandas TLÜ positsiooni hariduse ainevaldkonnas, kuuludes tänavu 301–400 maailma parimate sekka.

Tallinna Ülikool tõusis Times Higher Education pingereas hariduse ainevaldkonnas positsioonile 301-400

Möödunud aastal kuulus ülikool samas kategoorias 400+ positsioonile. Rektori kohusetäitja Priit Reiska sõnul kinnitab hariduse ainevaldkonna märkimisväärne tõus edetabelis Tallinna Ülikooli haridusteaduste kõrget taset ning näitab tehtud töö vilju nii teaduse kui õpetamise suunal

„Haridusteadused on läbi aegade olnud Tallinna Ülikooli identiteedi osa,“ ütles Reiska ning lisas, et aastakümnete pikkune õpetajakoolituse ja haridusteaduste traditsioon ei ole pelgalt kauge mineviku tähistamine, vaid on meie tugevus ka tänasel päeval.

Teadusprorektor Katrin Niglase sõnul toovad äsja avaldatud edetabeli tulemused rõõmu, sest ülikool on just lõpetamas kahte suurt haridusvaldkonna teadusprojekti. „Hariduse ainevaldkonna tõus pingereas tõendab, et ülikooli teaduse tulemuslikkus on paranenud”, ütles teadusprorektor. Niglas lisas, et paranenud positsioon on seotud ka sellega, et ülikool kaasab üha laiemalt rahvusvahelisi teadlasi – seeläbi suureneb valdkonnas akadeemiliste töötajate arv ning edeneb õppe teaduspõhisus.

THE 2021. aasta pingereas on esindatud üle 1500 ülikooli 93 riigist. Edetabeli koostamisel lähtuti 13 tulemusnäitajast, mis mõõdavad kõrgkoole neljas valdkonnas: õpetamine, teadustöö, teadmussiire ja rahvusvahelistumine.

Times Higher Education on QS World University Rankings edetabeli kõrval üks maailma mainekamaid ülikoolide pingeridasid. Tallinna Ülikool on mõlemas pingereas hinnatud kohale 801–1000, seega kuulub ülikool 5% maailma parimate ülikoolide sekka.