Edulugu

Värske pingerida kinnitab Tallinna Ülikooli haridusteaduste maailmataset

6. aprillil selgusid tänavused QS maailma ülikoolide pingeread valdkondade kaupa ning Tallinna Ülikooli haridusteadused parandasid võrreldes eelmise aastaga kohta, kuuludes nüüd maailma 201–250 parimate sekka.

Haridusteaduste tudengid

Tänavune edetabeli positsioon tõestab, et Tallinna Ülikool on haridusteaduste valdkonnas Eestis kõige kõrgemal tasemel.

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktori Tiia Õuna sõnul on valdkonna tõusule aidanud kaasa nii kõrgetasemeline teaduskoostöö rahvusvahelisel tasandil kui ka ülikooli hea maine tööandjate ja partnerite hulgas. „Kindlasti on valdkonna tugevnemist toetanud haridusuuenduse fookusvaldkonna arendamine ülikoolis tervikuna, instituutidevaheline koostöö ning interdistsiplinaarne teadus- ja arendustegevus nii kohalike kui ka rahvusvaheliste võrgustikega,“ ütles instituudi direktor Tiia Õun.

Edetabeli hinne kujuneb paljuski valdkonna teadustegevuse ning nähtavuse pinnal. Hindamisel võetakse arvesse akadeemilist mainet, tööandjate tagasisidet, viitamiste arvu ning H-indeksit. Viimane näitab teadlaste produktiivsust akadeemiliste publikatsioonide kirjutamisel.

Möödunud aasta edetabelis hoidis TLÜ haridusteaduste valdkond 251–300 kohta. Lisaks QS-ile on Tallinna Ülikool ka Times Higher Education valdkondliku edetabeli järgi haridusteadustes Eestis esimesel kohal.