Aktuaalne

Tallinna Ülikooli külastas Valgevene opositsiooniliider

25. oktoobril külastas Tallinna Ülikooli Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja, kes kohtus ülikooli rektori Tõnu Viigiga.

Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik ja Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja

Tsihhanovskaja sõnul on Valgevene praegu justkui okupeeritud, sest enamik valgevenelastest Lukašenko režiimi ei toeta. Nad on sõjaga liitumise vastu ja väärivad õigust elada demokraatlikus riigis.

Tõnu Viik selgitas, et Eesti strateegilistes ja taktikalistes huvides on eristada režiimi toetajaid ja selle vastaseid, sest meie kaugem huvi on demokraatlikest väärtustest lähtuv ja rahvusvahelist õigust austav Valgevene riik. Loomulikult soovime me ka seda, et valgevenelased saaksid ise vabalt ja autonoomselt oma saatust määrata.

Kohtumisel rektor Tõnu Viigiga rõhutas opositsiooniliider, et üha olulisem on leida viise, kuidas pakkuda kehtiva režiimi vastastele Valgevene noortele õppimisvõimalusi koolides, mis väärtustavad demokraatiat ja vabadust.

Rektor Tõnu Viigi ja opositsiooniliidri Svjatlana Tsihhanovskaja kohtumist saatis võttegrupp, kes teeb dokumentaalfilmi Tsihhanovskajast. Valmiva filmi autor on paar aastat tagasi Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi dokumentalistika eriala lõpetanud valgevenelane Volia Chajkouskaya.

Tallinna Ülikooli külastas Valgevene opositsiooniliider