Edulugu

Tallinna Ülikooli viis teenetemärki

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 152 inimesele. Nende seas on ka neli Tallinna Ülikooli teadlast ning meeskoori dirigent.

teenetemärgid, foto: Vabariigi Presidendi kantselei
Foto: Vabariigi Presidendi kantselei

Valgetähe IV klassi teenetemärgi pälvisid:

Luule Sakkeus – rahvastikuteadlane, Tallinna Ülikooli professor, üks rahvastikuteaduse alusepanijaid Eestis, pikaajaline Eesti demograafia keskuse juht. Luule Sakkeus on rahvusvaheliselt tunnustatud teadlane, rahvastiku tervise ja vananemisprotsesside tutvustaja.

Sirje Virkus – infoteadlane, Tallinna Ülikooli professor, kes teadustegevuses on pühendunud infopädevuse, infokultuuri ning info- ja raamatukogundusliku hariduse uurimisele.

Merike Sisask – sotsiaaltervishoiu arendaja, Tallinna Ülikooli professor, kes pälvib  teenetemärgi panuse eest Eesti elanikkonna vaimse tervise ja heaolu edendamisse ning vaimse tervise ja heaolu poliitika arendamisse.

Indrek Vijard – koorijuht. Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees, muusikahariduse edendaja ja Tallinna Ülikooli meeskoori dirigent, kes on juhatanud poistekoore kõigil laulupidudel alates 1997. aastast.

Valgetähe V klassi teenetemärgi omanik on nüüdsest Tallinna Ülikooli vanemteadur Juhan Kreem – ajaloolane, tunnustatud keskaja-uurija ja arhivaar, kelle huviks on Tallinna ja Liivi ordu suhted 15. sajandil.

Oleme enda inimeste üle uhked! Palju õnne!