Üritus

Tallinna Ülikoolis arutletakse partnerülikoolidega filmitalentide toetamise teemal

30. novembril kell 16.00–17.30 toimub Tallinna Ülikoolis, auditooriumis A-002, avalik FilmEU partnerite vestlus “Kuidas toetada filmitalente?”. Vestlus on osa C-Accelerate konverentsist, mis on pühendatud kõrgkoolide innovatsiooni ja ettevõtlikkuse võimekuse tõstmisele.

Filmitudengid

Vestlusring “Kuidas toetada filmitalente?” toob kokku filmivaldkonna professionaalid üle Euroopa, et arutleda, mida tähendab filmitalentide toetamine ja kuidas seda parimal moel teha. FilmEU partnerülikoolide esindajad: Manuel José Damásio, Barry Dignam, Marc Van De Walle ja Elen Lotman ning mitme partneri ühisõppekava Kino Eyes magistritudeng Katniss Tung Cheng avavad kõrgkoolide praeguseid talentide toetamise praktikaid ja poliitikad ning visioneerivad tulevikustsenaariume. Arutelu juhib Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova, kirjandusteadlane ja mitmete raamatute autor.

Tallinna Ülikool on FilmEU ehk Euroopa ülikoolide filmi- ja meediakunstide võrgustiku liige alates 2021. aastast ning koos partneritega viiakse läbi mitmeid teadus- ning teadus- ja arendusprojekte.

C-Accelerate on projekt, mis on pühendatud ettevõtlikkuse ja ettevõtlikkusõppe mõtestamisele ja võimestamisele loomevaldkonna kõrghariduses, ühendab viit eri ülikooli, sh FilmEU partnerülikoolid. Projekti juhib Aalto ülikool ja Tallinna Ülikooli tegevusi porjektis koordineerib Aija Sakova.

FilmEU võrgustiku töös osaleb praegu neli ülikooli: Lusófona Ülikool (Portugal), LUCA Kaunite Kunstide Kool (LUCA School of Arts, Belgia), IADT ehk Dún Laoghaire kunstide, disaini ja tehnoloogia instituut (Institute of Art, Design and Technology, Dún Laoghaire, Iirimaa) ja Tallinna Ülikool. Koostöö eesmärk on luua tugevamat õpet, mida toetab nii teadustöö kui ka ühisõppekavad. Võrgustiku roll ja visioon on olla loomevaldkonna eestvedaja Euroopas.