Noore haridustegelase preemia laureaat on Tallinna Ülikooli vilistlane

2020. aasta Vabariigi Presidendi noore haridustegelase reaalainete preemia laureaat on Tallinna Reaalkooli ja Kesklinna põhikooli matemaatikaõpetaja ning Tallinna Ülikooli vilistlane Riin Saar.

autasustamine

„Ma proovin alati oma õpilased panna matemaatikat armastama,“ sõnas Saar Tallinna TV uudistele antud intervjuus. Ta rääkis, et küsib alati uutelt õpilastelt, miks neile matemaatika meeldib või ei meeldi ning on tähele pannud, et on suutnud paljude õpilaste meelt ajaga positiivsuse poole muuta. Õpetaja lisas, et matemaatikat saab õppida ja ka õpetada kahte moodi – kas lihtsalt faktidena või näidates, kuidas faktid tekivad ja on igapäevase eluga seotud.

Laureaati toodi esile kui kujundava hindamise ja õppijat toetava hindamise juurutamise eestvedajat Tallinna Reaalkoolis ja Tallinna Kesklinna Põhikoolis. Lisaks on ta on välja töötanud süsteemsed instrumendid, mille abil on võimalik hinnata õpilaste edenemist lähtuvalt õpitulemuste saavutamisest ja oma kogemust ja nõuandeid on ta jaganud kolleegidele oma koolides ja üle Eesti.

Tema suur kirg on peastarvutamine ning mitmete aastate vältel on ta juhendanud õpilaste pranglimist ja peab seda tähtsaks, sest see aitab kaasa loogilise mõtlemise arenemisele ning matemaatilistest seostest arusaamisele. Ka oma magistritöös, mis valmis 2014. aastal Tallinna Ülikoolis, tegeles ta küsimusega, kuidas arendada õpilaste peastarvutamise oskust.

Vabariigi Presidendi reaalainete preemia suuruseks on 5000 eurot ja selle võib määrata taotlemise hetkel 35-aastasele või nooremale inimesele. Preemia antakse välja igal aastal ja seda rahastab Microsofti arenduskeskus Eestis.

Eelmisel aastal pälvis preemia samuti Tallinna Ülikooli vilistlane, informaatikaõpetaja eriala lõpetaja Jonas Nahkor.

Rohkem lugemist sündmuse kohta