Ühine õppimine ja jagamine: rahvusvaheliste üliõpilaste orientatsiooninädala programmid

11-15 detsember 2023 võõrustas Tallinna Ülikooli Õpirände keskus 20 külalist 13st Euroopa ülikoolist, et soodustada teadmiste vahetust ja innustada loovust. Samuti oli eesmärk pakkuda praktilisi näpunäiteid rahvusvaheliste üliõpilaste sissejuhatavate nädalate programmide täiustamiseks, mille korraldamisel on tihti väljakutseks rahalised piirangud.

grupipilt osalejatest

Projekti (Erasmus+ Põimitud Intensiivkursus BIP*) idee tekkis soovist uuendada Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste üliõpilaste orien­tatsiooninädala programmi.

Nädala jooksul oli osalejatel võimalus osaleda interaktiivsetes töötubades, kultuurivahetuses, luua võrgustikke, jagada kogemusi ja saada uusi väärtuslikke teadmisi selle kohta, kuidas korraldada üliõpilaste orien­tatsiooninädalaid paremini ja tõhusamalt. Lisaks oli võimalus saada teadmisi rahvusvahelise suhtluse ja kohanemise tugiteenuste ekspertidelt.

See oli ainulaadne võimalus õppida üksteise edulugudest ja väljakutsetest, samal ajal nautides Tallinna jõulude võlu.

“Oli julgustav näha nii paljusid inimesi, kes olid oma töövaldkonna suhtes entusiastlikud, jagasid oma kogemusi ning lõid koostöös uusi ideid ja seda kõike üliõpilaste heaks," ütles Tallinna Ülikooli väliskülalisüliõpilaste vastuvõtu peaspetsialist Ingrid Hinojosa.

Orientatsiooninädal on sissejuhatav nädal uutele rahvusvahelistele kraadiõppe üliõpilastele ja Erasmus+ vahetusüliõpilastele. Nädal sisaldab tavaliselt erinevaid infotunde ja üritusi, mis on seotud üliõpilaste toetamisega uutes tingimustes kohanemise teemadel ning annab võimaluse kohtuda uute inimestega. Tallinna Ülikooli orientatsiooninädal toimub kaks korda aastas, millest käesoleva õppeaasta teine orientatsiooninädal toimub juba 29.jaanuar4.veebruar 2024. Rohkem infot rahvusvahelistele üliõpilastele ja vahetusüliõpilastele suunatud orientatsiooninädalal toimuvate ürituste kohta leiab siit.

*Erasmus+ BIP on põimitud intensiivprogramm, mis võimaldab kõrgkoolidel koostöös välja töötada põimitud õpirände õppekavasid ning tegevusi nii üliõpilastele kui ka akadeemilistele ja haldustöötajatele. Projektide taotlemise kohta saab rohkem infot kirjutades erasmus@tlu.ee