Teade

Vestlusõhtu, mis keskendub soo ja hariduse teemadele

11. jaanuaril kell 18 toimub Zoomis hariduse ja soo teemade vestlusõhtu, mis on inspireeritud Marianne Mikko raamatust „Naise koht“.

Marianne Mikko

Veebiürituse vestlust juhib Tallinna Ülikooli võrdse kohtlemise volinik Eret Talviste. Arutelul osalevad raamatu autor Marianne Mikko ning Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi teadur Birgit Poopuu ja BFM-i dotsent Barbi Pilvre.

Vestlusele on oodatud kaasa mõtlema kõik huvilised. Zoomi link: https://zoom.us/j/97238821973

Naise koht

Marianne Mikko „Naise koht“ avaldati tänavu ning see keskendub Eesti naiste vabadustele. Mikko sõnul on meie naiste olukord võrreldes lääne sõsaratega eriti kehv majandusliku iseseisvuse mõttes. Hoolimata naiste kõrgemast haridustasemest on naisi näiteks ettevõtete juhtkondades jätkuvalt vähe.

„Naise koht” aitab mõista naiste süstemaatilise alaväärtustamise ajaloolisi, poliitilisi, folkloorseid, anekdootlikke, eraelulisi ja ühiskondlikke põhjuseid. Raamatu olulisim osa on Eesti kontekst ja eriti Marianne Mikko kogemused ajakirjaniku, poliitiku ja aktivistina.

Sündmus kodulehel