Teadussündmus

Palgakalkulaator: alampalga seos soolise palgalõhega

Ühiskonnateaduste instituut

22.09.2021 kell 15.00 - 15.45

Lisa kalendrisse

iCal calendar
  • Toimumisaeg: 22.09.2021 kell 15-15.45
  • Toimumiskoht: ZOOM
  • Sihtgrupp: teadushuvilised noored gümnaasiumiõpilased, teadushuvilised esimeste kursuste üliõpilased
  • Läbiviija: Kristine Leetberg
  • Lühikirjeldus: Esitletakse  Eesti rahvastikku puudutavate andmekogude ja mikrosimulatsiooni tööriista EUROMOD põhjal valminud veebipõhist kalkulaatorit, mis näitab soolise palgalõhe ja töötasu alammäära seost. Mikrosimulatsioonide tulemusel on selgunud, et miinimumpalga tõustes sooline palgalõhe väheneb. Kalkulaator on valminud TLÜ projekti "Soolise palgalõhe vähendamine" raames ja selle vastu on näidanud üles huvi ametiühingud jt töötajate huvisid kaitsvad organisatsioonid.
  • Kontakt: Barbi Pilvre barbi@tlu.ee, Kristine Leetberg kristineleetberg@gmail.com, Kadri Täht kadri.taht@tlu.ee