TLÜ töötajad osalesid Impact Dayl 2023

Impact Day 2023, mis on suurim jätkusuutliku eluviisi festival Balti riikides, oli esindatud ka TLÜ ühiskonnateaduste instituut.

Impact Day
Autor: Piret Räni

Oktoobris toimus Tallinnas, Põhjala tehases Impact Day 2023 ehk suurim jätkusuutliku eluviisi festival Balti riikides. Osales rohkem kui 150 tuntud ja innustavat kõnelejat  ning ca 2000 osalejat. Kohal oli nii teadlasi, ettevõtjaid, investoreid kui ka avaliku sektori esindajaid, kes juba panustavad maailma muutmisesse ja annavad ka teistele näpunäiteid, kuidas teha igapäevaselt paremaid valikuid planeedi huvides.

Impact Day 2023 korraldava 15 organisatsiooni hulgas oli ka Tallinna Ülikool. TLÜ osales oma WoWeC ja Keko klastrite esindajatega. Tallinna Ülikoolil on targa eluviisi eestkõnelejana oluline roll jätkusuutlikkuse teemadel kaasa rääkimisel. Meie teadlased kõnelesid 6. oktoobril inspiratsioonilaval, kus toimus dialoog ekspertide ja mitteekspertide vahel näitamaks, mis toimub kulisside taga mõtlemise uurimisel, tuues näiteid eksiarvamustest loodusteaduste ja jätkusuutlikkuse kohta. Sessiooni juhtisid Grete Arro ja Jaanus Terasmaa.  Niinimetatud liftikõnesid jätkusuutlikkusest, sotsiaalsest väärtusest ja ettevõtlusest, mängudest ja AI kasutusest hariduses ning paljust muust põnevast tegid Merja Bauters, Kadri Kangro, Andres Karjus, Maria Martšenko, Triinu Jesmin, Triin Roosalu, Katri-Liis Lepik ja Audrone Urmanaviciene.

Vaata esinemiste salvestusi SIIT!

Pildi autor: Piret Räni