Filmi- ja meediablogi

Külalisdoktorant Tinatini Shaishmelashvili Tbilisist

phd student

Kes Sa oled ja kust Sa tuled?

Ma olen Tinatini Shaishmelashvili, doktorant päikeselisest Tbilisist, Georgiast. Õpin Ivane Javakhishvili Tbilisi Ülikoolis ja minu taust on seotud inglise filoloogiaga. Keskendun oma doktoritöös põhiliselt tekstidele, mis on saadud inglise keelest ning Nõukogude Gruusia filmidele modernses Georgia reaalsuses. Olen viibinud üle nädala aja Tallinnas ja see ületab kõiki mu ootusi oma paljude imeilusate tänavate ja linnakeskkonnaga. photo of phd student

Mis tõi Sind Tallinna Ülikooli?

Kuna ma ei pea oma töö ja õpingutega ainult lingvistika piiridesse jääma, siis on interdistsiplinaarne lähenemine väga oluline. Doktoritöö nõuab filmikeele, erinevate kultuuridevaheliste fenomenide, kultuurideülese kommunikatsiooni ja kultuuri uurimist. Avastasin professor Anastassia Zabrodskaja kui lugesin üht teadusartiklit ja sain aru, et tema teaduseksperiment sobib minu doktoritöö teemaga ning tema teadmised võiksid mulle mu uurimuse jaoks uue vaatenurga anda.
Kuna ma olen alati aldis uusi väljakutseid vastu võtma, otsustasin temaga kontakteeruda.

Minu külastuse suurim toetaja on Euroopa Regionaalarengu Fond ja Dora Pluss stipendium, mis andsid mulle võimaluse Tallinnasse tulla. Usun, et see võimalus pakub mulle unustamatut kogemust ning väga väärtuslikku võimalust koos töötada professor Zabrodskajaga ja kasutada ära ressursse, mida on TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudil mulle pakkuda.

Millal Sa oma doktoritööd kaitsed?

Ma olen kindel, et selline teadusele fokusseeritud reis Tallinnasse mängib suurt rolli minu doktoritöö kaitsmises. Soovin seda teha nii kiiresti kui võimalik. Tallinna Ülikool annab mulle loodetavasti kõik ressursid tööriistade loomiseks, mis on vajalikud interdistsiplinaarseks ja kaasaegseks uurimistööks. Raamatukogu süsteem võimaldab mul välja selgitada erinevad autorid ja vajamineva teaduskirjanduse. Ma plaanin siin töötada ühe oma töö põhiosa kallal, seega ma loodan oma doktorikraadi 2022. aastal välja teenida. Samuti loodan, et mu teadustöö omab mõju nii sees- kui väljaspool akadeemilist maailma.

Mida Sa plaanid veel professor Anastassia Zabrodskaja juhendamisel teha?

Ma olen väga huvitatud kultuuridevahelisest kommunikatsioonist, sest selles valdkonnas tundub nii palju energiat ja kiireloomulisust. Professor Anastassia Zabrodskaja abil ja julgustusel olen ma võimeline looma loeng-seminare nii bakalaureuse- kui ka magistritaseme üliõpilastele. Olen juba ka kommunikatsioonijuhtimise õppekava magistrantidega kohtunud ja ma olen väga elevil nendega koostöö üle, mis kätkeb endas veelgi detailsema arusaama kultuuridevahelisest kommunikatsioonist ning kultuuride eripäradest. See oleks tegelikult vajalik kogemus kõikidele doktorantuuris õppivatele üliõpilastele.

regional development logo